Sociální sítě
Nahoru

Ford slaví významné jubileum. Na českém trhu působí již 30 let

V letošním roce uplynula již celá tři desetiletí od okamžiku, kdy Ford vstoupil na český trh prostřednictvím oficiálního zastoupení. Na oslavu kulatého výročí uspořádala Ford Motor Company coby americká společnost galavečer ve vile Otto Petschka, která již od roku 1945 slouží jako rezidence velvyslance Spojených států amerických.

Vznik zastoupení významné světové automobilky v roce 1993 byl odrazem společenských a ekonomických změn, k nimž v tehdejším Československu docházelo od začátku 90. let.

Začal se tak psát příběh úspěchu, který trvá dodnes. Za 30 let prodal Ford v České republice více než 360 000 vozidel. Potvrzením důvěry, kterou si značka u českých motoristů vybudovala, je i fakt, že Ford se mnohokrát stal nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů – v letech 2007 až 2011 dokonce pětkrát za sebou! Zároveň je Ford za celých 30 let nejúspěšnějším prodejcem lehkých užitkových vozidel v ČR.

Úspěchy značka sbírala nejen u zákazníků, ale i u odborné veřejnosti. Svědčí o tom nesčetné pozitivní recenze vozů Ford v českých motoristických médiích včetně těch nejrespektovanějších, stejně jako fakt, že model Focus získal v každé ze svých čtyř generací prestižní titul Auto roku v České republice.

Za 30 let jsme urazili dlouhou cestu a těší nás, že dnes je značka Ford vnímána českou laickou i odbornou veřejností tak pozitivně,“ řekl Libor Beneš, Country Manager pro Českou republiku.

Do čtvrté dekády našeho působení na zdejším trhu vstupujeme s velice silným a rozmanitým produktovým portfoliem, které pokrývá mnoho karoserií a typů pohonu od mild-hybridu ve stylovém kompaktním SUV Puma, přes hybridní a plug-in hybridní motorizace například ve Fordu Kuga, až po čistě elektrické modely Mustang Mach-E či užitkový E-Transit. Zároveň se ovšem nezříkáme našeho amerického dědictví, a tak v naší nabídce zákazníci nadále najdou klasické americké legendy Mustang a Bronco, nebo speciality jako Ranger Raptor, pick-up zkonstruovaný ke sportovní jízdě mimo zpevněné komunikace. Ą k tomu samozřejmě skvělá paleta užitkových modelů se širokým rozsahem karosářských variant, nosností a pohonů včetně elektrifikovaných.

Andrea Laky, generální ředitelka Ford Motor Company pro Českou republiku a Maďarsko, dodala: „Děkujeme panu velvyslanci za možnost oslavit 30 let působení na českém trhu v jeho skvostné rezidenci. Oslavu chápeme jako poděkování všem zákazníkům, partnerům a zaměstnancům, kteří přispěli k dlouhodobému úspěchu značky Ford v České republice. Moci se ohlédnout zpět a vidět tak úžasný příběh je nádherný pocit. Nyní však již s optimismem vyhlížíme nejbližší budoucnost, která přinese řadu vzrušujících novinek.“

Již v roce 2024 bude Ford nabízet hned devět plně elektrických modelů. Jedná se o úspěšný a již prodávaný Mustang Mach-E, nový sportovní crossover, elektrickou Pumu a také elektrické verze všech řad rodiny Transit – E-Transit Courier, E-Transit Custom, E-Tourneo Custom, E-Tourneo Courier a velký E-Transit, který se již zabydluje ve vozových parcích českých zákazníků. Nejaktuálnější elektrickou novinkou je nový Explorer, jenž bude oficiálně uveden na český trh během letošního podzimu.

Předpremiéra elektrického dobrodruha

Nový Explorer, na dobrodružství připravený elektromobil kategorie SUV, bude mít oficiální českou premiéru na listopadovém veletrhu E-Salon. Hosté galavečera v rezidenci amerického velvyslance si ho ale mohli prohlédnout v exkluzivní předpremiéře již ve středu 13. září. „Jsme rádi, že jsme mohli oslavu 30 let působení v České republice okořenit předpremiérou tak významného nového modelu,“ řekla Andrea Laky. „Explorer kombinuje německou konstrukční vyspělost s výrazným americkým stylem a otevírá cestu k naprostému přerodu značky Ford v Evropě.“

Plně elektrický Explorer byl zkonstruován v Německu, kde se bude také vyrábět. Celé posádce nabízí vynikající digitální uživatelskou zkušenost. K nejzajímavějším novým prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka SYNC Move, online infotainment s prémiovým audiosystémem, bezdrátová integrace aplikací a pokročilé asistenční technologie. První vozy budou zákazníkům dodány v létě 2024.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.