Sociální sítě
Nahoru

Veletrh Šperky a kameny nabídne originály i rarity

Ručně dělané originální šperky za použití kamenů, perel a drahých kovů, ale také klasické minerály z celého světa najdete na jednom místě na veletrhu Šperky a kameny, který se koná v sobotu 18. listopadu v hotelu Olympik Praha.

Několik desítek špičkových tvůrců a prodejců na něm bude nabízet šperky z naturálních kamenů tvořené za použití metalických dílů, ručně dělané náramky a náhrdelníky, šperky z přírodních minerálů a surových kamenů, perleti a říčních perliček, dekorační barevné kameny nebo málo známé a raritní minerály a fosilie.

Drtivá většina vystavovatelů vytváří šperky ručně, každý kus je unikátní a jedinečný originál. Nabídka veletrhu je opravdu pestrá, takže návštěva veletrhu potěší odborníky i laiky.

Návštěvníci si také mohou nechat zdarma ocenit vlastní donesené kameny a šperky. Soudní znalec bude zdarma poskytovat konzultace ohledně jejich kvality, ceny a pravosti.

Talismany ručně motané do stříbra stylem drátování přiveze například tvůrce Jiří Jakl. Jedná se o kameny převážně naše české, především polodrahokamy z Krušných hor a Doupova odkud pochází, ale také vltavíny i zahraniční kameny jako labradorit, obsidián nebo turmalín.

Vystavovatel Vlastimil Štulíř bude zase na veletrhu nabízet mimo jiné ametyst nebo jaspis z lokality Ciboušov. Jak říká, „drahými kameny těženými ve 14. století na této lokalitě, jsou mimo jiné vyzdobeny stěny kaple svatého Kříže a svaté Kateřiny na Karlštejně a Svatováclavské kaple v Katedrále svatého Víta“.

Nebudou chybět ani ručně vyráběné šperky z mušlí, náramky, náhrdelníky a náušnice zpracované speciální technikou frivolité nebo originální drátěné šperky z chirurgické oceli, bronzu a mědi.

V kreativní dílně Spolku českých dráteníků si pak mohou všichni návštěvníci bez rozdílu věku vyzkoušet krásnou techniku drátování. Tvořit se budou šperky, ale i drobné dekorace a také si bude možné odrátovat vlastní kámen zakoupený na místě nebo donesený z domova.

Více z rubriky Akce

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.