Sociální sítě
Nahoru

Výrobce hodinek PRIM slaví, výročí připomene limitovaná edice i speciální logo

Letošní rok je pro společnost ELTON hodinářská, tradičního výrobce hodinek PRIM z Nového Města nad Metují, mimořádně významný. Připomíná si 75 let od založení československé hodinářské tradice a zároveň 70 let od úspěšného zahájení výroby prvních náramkových hodinek.

Firma si pro své zákazníky připravila několik překvapení. Jubilejní rok zahájí výjimečnou limitovanou edicí a jako připomínku zahájení své činnosti vytvořila speciální logo. To se objeví na webu i sociálních sítích společnosti a bude se prolínat i všemi tištěnými materiály. Číslo 75 ozdobí také in-house manufakturní strojky v hodinkách nejvyšší modelové řady PRIM Manufacture 1949 a limitovaných edic, které si zákazníci v letošním roce objednají.

Před 75 lety, na podzim roku 1949, byly v Novém Městě nad Metují zahájeny první kroky k výrobě domácích náramkových hodinek.

O tom, že navrhnout, zkonstruovat a vyrobit náramkové hodinky nebylo v náročných podmínkách 50. let nic jednoduchého, svědčí fakt, že první československé hodinky spatřily světlo světa až v roce 1954. Díky šikovnosti a nápaditosti tehdejších konstruktérů jsme se stali jednou z pouhých osmi zemí, které v té době dokázaly hodinky vyrobit. Pro některé bude možná překvapením, že ještě nenesly jméno PRIM. Vůbec první model našich hodinářů se jmenoval Spartak. Hodinek s tímto jménem bylo vyrobeno asi 1650. Teprve od roku 1957 se na výrobky novoměstského závodu začala používat značka PRIM. Nadčasový design hodinek Spartak však neztrácí své kouzlo ani po 70 letech. Inspiroval i designéry a konstruktéry společnosti ELTON hodinářská, která je pokračovatelem domácí hodinářské tradice.

Zlatá edice Spartak je ukázkou mistrovství novoměstských hodinářů

Připomínkou modelu, který před sedmdesáti lety zapsal Československo na světovou hodinářskou mapu, je aktuální limitovaná edice PRIM SPARTAK RESPEKT. Tradice a úcta k historii byly pro společnost ELTON hodinářská motivací k vytvoření opravdu jedinečného modelu. Jeho výjimečnost podtrhuje fakt, že vznikne v počtu pouhých 12 kusů.

Zcela nově navržené elegantní pouzdro je vyrobeno z bílého zlata. Přes svou subtilnost se neztratí ani na větším zápěstí, a to díky nápaditému řešení, které umožňuje použít větší číselník i krycí sklíčko.

Číselník vyrobený náročnou technologií

Čistý minimalismus designu umožňuje vyniknout zejména unikátnímu číselníku. Byl inspirován číselníkem jednoho z původních modelů, který vznikl v několika prototypech. Právě tento je v novodobé historii použit vůbec poprvé. Umělecké dílo samo o sobě je produktem mnoha hodin precizní a pečlivé práce specialistů z novoměstské manufaktury. Jemným tryskáním se nejprve vytvoří sametový povrch číselníku, následně pozlacený růžovým zlatem. Z plochy číselníku vystupují indexy, výrazně lesklé díky postupnému odebírání (seříznutí) materiálu pomocí diamantu.

V duchu minimalismu se nese i zadní víko hodinek ozdobené jednoduchým nostalgickým nápisem, připomínajícím 70 let hodinek SPARTAK. Model z limitované edice PRIM SPARTAK RESPEKT pohání mechanický strojek PRIM s ručním nátahem, vyrobený přímo v hodinářské manufaktuře ELTON hodinářská.

Více z rubriky Pánské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.