Sociální sítě
Nahoru

Hamilton se objeví na zápěstí hlavního hrdiny Paula Atreidese v DUNA: PART TWO

Exkluzivní spolupráce Legendary Entertainment & Warner Bros. Pictures & Hamilton stojí za zrodem speciálních Desert Watch, „Pouštních hodinek“, které navrhla a sestrojila hodinářská značka Hamilton. Požadavek na tyto hodinky pro dlouho očekávanou novinku Duna: Part Two zaslal sám režisér a scenárista filmu Denis Villeneuve.

Společnost Hamilton je v Hollywoodu dobře známá, její hodinky se od roku 1932 objevily ve více než pětistovce velkofilmů. Se snímkem Duna: Part Two se jí však otvírají nové dimenze.

Na rozdíl od předchozích spoluprací, kdy tvůrci vybírali z existující nabídky značky, sáhli do archivů nebo požadovali nové návrhy klasických modelů, si prostředí „Duny“ vyžádalo jiný přístup. Na žádost Denise Villeneuvea se Hamilton spojil s mistrem rekvizit Dougem Harlockerem a společně vytvořili hodinky pro úplně jiný svět, než je ten, který známe.

Filmové hodinky tudíž nemají s tradičními hodinkami nic společného. Designéři společnosti Hamilton vytvořili odolný fremenský přístroj, který dokonale ztělesňuje umělecké dílo autora románu Duna Franka Herberta, přitom jejich futuristický finální design získal důležité požehnání od Denise Villeneuvea.

Ačkoli jsou Desert Watch vyrobené exkluzivně pro prostředí pouštní planety Arrakis, byly impulzem a inspirací pro dvojici limitovaných hodinek Hamilton. Tyto hodinky jsou právě nyní v prodeji, doprovázejí tak celosvětovou premiéru snímku Duna: Part Two. Zrodily se v modelové řadě Ventura, obě limitky spojují modré prvky na číselníku, které připomínají výrazně modré oči pouštních lidí – Fremenů.

Ventura XXL Bright jsou celočerné hodinky s černým číselníkem. Jejich velké pouzdro (52 × 46,6 mm) je vyrobeno z oceli a potaženo PVD. Po podržení tlačítka se číselník rozzáří modře, podobně jako u filmových hodinek Desert Watch. Světlé indexy a ručky jsou kontrastní, mají nevtíravou minimalistickou siluetu. Hodinky v limitovaném počtu 3 000 kusů pohání quartzový strojek, doprovází je kaučukový řemínek s trnovou sponou.

Model Ventura Edge se pyšní ocelovým pouzdrem s matně černým PVD a digitálním zobrazením času v modré barvě. Designové prvky a jejich rozložení na číselníku jsou podobné předloze – tedy filmovým hodinkám Desert Watch. Mají safírové sklo s dvojitou antireflexní vrstvou, odolají vodnímu tlaku 10 ATM. Jejich chod pohání také quartzový strojek a dodávány jsou na kaučukovém řemínku. Limitace tohoto modelu je 2 000 kusů.

Hodinky z limitované edice budou dodávány v balení inspirovaném snímkem Duna, jež potěší fanoušky filmů, knih i sběratele.

Více z rubriky Pánské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.