Sociální sítě
Nahoru

Šumavský hotel Kašperk podporuje elektromobilitu

Hotel Kašperk v Kašperských Horách je jedním z mála hotelů na Šumavě, který používá elektrickou energii pocházející z 100% obnovitelných zdrojů – z větrných, vodních, solárních a biomasových elektráren umístěných na území České republiky. „Nano Green energie funguje na principu Fair Trade. Dodavatel energie odebírá od dalších subdodavatelů zelené energie vždy minimálně tolik elektřiny, která pokryje naše potřeby. Díky tomu nejenže přispíváme ke zlepšení životního prostředí v České republice, ale také podporujeme lokální podnikání. 100% zelenost tarifu od našeho dodavatele během každé jednotlivé hodiny v roce garantuje každoroční audit společnosti Price Waterhouse Coopers, s.r.o.,“ upřesnil ředitel hotelu Kašperk Adam Hejtmánek. Dodavatelem zelené energie do hotelu Kašperk je společnost Nano Energies. Snaha o šetrný přístup k životnímu prostředí přinesla rozšíření služeb hotelu Kašperk o unikátní novinku – instalování veřejně dostupné dobíjecí stanice Wallbox Pure T2 pro elektromobily. Také elektřina proudící do dobíjecí stanice, realizované ve spolupráci se společností Nano Energies a značkou BMW v rámci podpory elektromobility, pochází z čistě přírodních obnovitelných zdrojů. Nově zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel Kašperk je důkazem, že fungování na „zelených principech“ nic neubírá na prvotřídní kvalitě hotelových i gastronomických služeb, kterými je Kašperk vyhlášený. Právě naopak, činí jej ještě atraktivnějším zejména pro ty, kterým není lhostejná budoucnost Země. „Věříme, že neseme odpovědnost za zachování čistého životního prostředí dalším generacím a snažíme se provoz hotelu Kašperk sladit s touto filozofií,“ zdůraznil Adam Hejtmánek. Hotel Kašperk patří k nepřehlédnutelným dominantám náměstí v Kašperských Horách, městečku uprostřed šumavských kopců, v sousedství strážního hradu Kašperk. Hosté mají k dispozici 24 luxusních pokojů a wellness centrum s jedním z největších hotelových plaveckých bazénů v České republice. Zdrojem nezapomenutelných gastronomických zážitků je zdejší restaurace Kašperk. Hotel Kašperk poskytuje skvělé zázemí pro poznávání krás a tajů Šumavy.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.