Sociální sítě
Nahoru

Ferdinand’s: Německý gin s nádechem vína

Ferdinand’s Saar Dry Gin se vyrábí na jihozápadě Německa, konkrétně ve spolkové zemi Sársko a je horkou novinkou na českém trhu. Svou premiéru si odbyl příznačně na prezentaci německých hodinek Union Glashütte v hodinářství Koscom, a to na akci, kterou zaštiťoval magazín Top Class. Na Českém trhu tak doplňuje unikátní portfolio ginů distribuční společnosti Premier Wines & Spirits. „Ferdinand’s Saar Dry Gin kombinuje to nejlepší z oblasti svého vzniku, která je známá pro skvělá vína. Mistr destilatér gin při výrobě infuzuje vínem odrůdy Ryzlink Rýnský, což mu dává specificky jemnou chuť. A právě proto jsem moc rád, že takto autentický produkt posílil naše portfolio destilátů,“ říká Alexander Suja, marketingový ředitel tuzemské distribuční společnosti Premier Wines & Spirits.

Ferdinand_Picture_BotanicalsBottle

Ferdinand’s Saar Dry Gin: Autentický gin Ferdinand’s pochází ze Sárska. Ve své receptuře kombinuje přes 30 rostlin, bylinek i ovoce pocházející z této oblasti. Jeho květinové aroma doplňuje chuť vína odrůdy Ryzlink Rýnský. Gin infuzuje vínem mistr destilér Andreas Vallendar, jehož rodina se destilováním zabývá už skoro 200 let. Ferdinand’s Saar Dry Gin je nejnovějším ginem v portfoliu distribuční společnosti Premier Wines & Spirits. Cena: 1050 Kč.

Gin nese jméno osobnosti a někdejšího lesníka Pruského království Ferdinanda Geltze, který mimochodem spoluzakládal i významné společenství vinařů VDP Mosel-Saar-Ruwer. A právě víno sehrává v případě tohoto ginu klíčovou roli na jeho chuti.

Ferdinand_Picture_SaarQuince_Bar

Ferdinand’s Saar Quince: Vedle svého autentického ginu vyrábí společnost také kdoulový Ferdinand’s Saar Quince. Jde o Ryzlinkem infuzovaný suchý gin, který se maceruje s vysoce aromatickým plody kdouloní obecných, rostoucími přímo za destilerii. Žluto-zlaté kdoule patří k nejstaršímu ovoci v Evropě a slouží jako ideální hlavní ingredience autentického saarského destilátu na způsob sloe ginu. Kromě tohoto ovoce tvoří Saar Quince přes dalších 30 ručně sbíraných botanicals. Cena: 950 Kč.

Za ojedinělou recepturou sárského ginu stojí mistr destilatér Andreas Vallendar. Do obilného destilátů přidává více než 30 ručně sbíraných rostlin, bylinek i ovoce z oblasti tamních vinic. Nechybí mezi nimi sladké malvice, aromatická levandule a tymián či tradiční ingredience jako jalovec, šípek a růže. „Všechny tyto takzvané botanicals pocházejí z okolí tamní destilérky a některé se sbírají přímo u řeky Saar. Kromě toho, že v ginu zanechávají nádech místa vzniku, tak mu především dodávají svěží květinové aroma,“ doplňuje Suja. Rodina Vallendarových předává receptury autentických destilátů z generace na generaci, destilovat začala v Sársku už roku 1824.

Na rodinnou historii, ale i odkaz Ferdinanda Geltze, navazuje gin mimo jiné nostalgickou vinnou lahví, kterou uzavírá přírodní korek zalepený včelím voskem. Ferdinand’s vystihuje styl a reputaci ginů domovského Německa a zároveň Lucemburska a Francie, se kterými Sársko geograficky sousedí.

 

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.