Sociální sítě
Nahoru

Návrat legendárního vozu Bronco

Ford na autosalonu NAIAS 2017 v Detroitu potvrdil, že plánuje návrat legendárního SUV Ford Bronco. Představil také modernizované provedení úspěšného pick-upu F-150 a oznámil svoje nejnovější aktivity v oblasti udržitelné mobility.

New 2018 Ford F-150Nový Ford Bronco rozšíří nabídku SUV značky Ford od roku 2020. A tentokrát bude koncipován jako globální model, od počátku určený i pro některé mimoamerické trhy. „Bronco bude nekompromisní vůz s pohonem všech kol pro milovníky dobrodružství, kteří se rádi vydávají daleko za hranice města,“ řekl Joe Hinrichs, prezident Ford Motor Company pro Severní a Jižní Ameriku.

Nové Bronco se bude vyrábět v michiganském Wayne spolu s pick-upem Ranger, který se v roce 2019 vrátí na americký trh. Původní Ford Bronco se vyráběl v letech 1966 až 1996. Zpočátku malý terénní vůz postupně vyrostl do střední velikosti. Po celou dobu si však zachoval robustní konstrukci vhodnou pro pohyb mimo zpevněné komunikace.

Ford v Detroitu také představil modernizovaný pick-up F-150. Vedle oblíbených přeplňovaných zážehových motorů EcoBoost nebo tradičního pětilitrového osmiválce se zákazníci budou moci poprvé rozhodnout i pro vznětový motor. Jedná se o šestiválec 3.0 Power Stroke. Všechny motory s výjimkou základního zážehového šestiválce 3,3 l budou kombinovány s novou desetistupňovou samočinnou převodovkou. V rámci modernizace dostal Ford F-150 také předkolizní asistent s detekcí chodců nebo adaptivní tempomat s funkcí „stop&go“.

Ford nadále pracuje na přeměně z automobilky na společnost, která se zabývá individuální mobilitou v širším smyslu. V Detroitu oznámil rozšíření své americké ride-sharingové služby Chariot do osmi měst a představil vizi „Velkoměsto zítřka“. V dlouhodobém horizontu Ford očekává rozvoj vysokorychlostní hromadné dopravy ve městech a inteligentní řízení provozu, které v kombinaci s autonomními vozy povede k téměř úplnému vymizení dopravních zácp a nehod.

Již dříve Ford oznámil, že v následujících pěti letech rozšíří nabídku o 13 elektrifikovaných modelů včetně hybridních verzí F-150 a Mustangu. V roce 2021 pak uvede na trh plně elektrické malé SUV s odhadovaným dojezdem 480 km a také velkosériově vyráběný autonomní vůz bez volantu a pedálů pro

ride-sharingové služby.

Více z rubriky Off-roady & SUV

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.