Sociální sítě
Nahoru

Wellness pobyty s tradiční Hévízskou terapií

Maďarský Hévíz s jedinečným termálním jezerem leží v Zalianské župe, pouhých 10 km od jezera Balaton a je dostupný téměř všemi dopravními prostředky. Díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru toto místo nabízí celoroční možnost venkovního koupání, ale zároveň si zde můžete vychutnat i tradiční Hévízskou terapii, zátěžovou lázeň, léčivý bahenní zábal, stejně jako mnoho dalších lázeňských kúr a procedur. Na své si zde přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu. Medical wellness neboli lékařsky kontrolované kúry se věnují každému jednotlivci zvlášť a přizpůsobují se jeho potřebám.

Efektivní řešení problémů

V nabídce léčebných procedur městečka Hévíz naleznete například i tradiční Hévízskou terapii pomáhající nejen při léčbě pohybového aparátu. Tato procedura je stanovena každému na míru. Její aplikaci předchází lékařské vyšetření s posouzením stavu, na základě nichž specialisté určí vhodné terapeutické prvky, které na sebe navazují. Následně je prováděna podle jasně stanovených pravidel a za stálého lékařského dohledu. Mezi jednotlivé léčebné prvky této terapie patří koupání v termální vodě, léčivý bahenní zábal nebo bahenní koupele či speciální zátěžová lázeň. Do individuálního léčebného plánu může být zahrnuta také konzumace léčivé vody jezera Hévíz z pitné fontány, terapeutická masáž, pohybová terapie (jednotlivě a/nebo ve skupině), fyzioterapeutická procedura či vodoléčba (CO2 koupel, podvodní masáž či galvanická lázeň).

Jedinečná zátěžová lázeň

Lékaři doporučovaná zátěžová lázeň, invence hévízského revmatologa Dr. Molla Károly, je určena lidem trpícím bolestem páteře v krční a křížové oblasti, nicméně je vhodná i jako preventivní metoda pro zachování zdravé páteře. Jedná se o zvláštní podvodní proceduru cílenou na jemné oddálení obratlů páteře a natažení páteřní soustavy. Účinkem tohoto natažení je, že jednotlivým meziobratlovým ploténkám vzniká možnost vrátit se do původní zdravé polohy. Zátěžová procedura je zcela bezbolestná jelikož nadlehčující síla vody přivádí tělo do uvolněného stavu a přiložená závaží ohleduplně napínají páteř. Během procedury „visí” host v bazénu za krk nebo ramena, přičemž mu jsou podle jeho stavu přikládány různé zátěže na bedra nebo kotníky.

Léčivé bahenní zábaly

Svého druhu ojedinělé hévízské bahno převážně rostlinného původu obsahuje organické i anorganické složky a vyredukované sirné sloučeniny, které mají vysoký léčebný potenciál. Toto bahno tmavě šedé barvy a měkké konzistence se nachází na dně termálního jezera, odkud se odebírá a využívá se spolu s termální léčivou vodou a komplexní fyzioterapeutickou péčí k léčbě všech nemocí pohybového ústrojí a nemocí revmatického původu. Bahno se aplikuje při procedurách formou bahenních zábalů. Po proceduře se doporučuje alespoň půlhodinový klid a odpočinek.

Léčebné masáže a podvodní masáže

Vedle lázeňských kúr doporučujeme určitě vyzkoušet i léčebnou masáž. Léčebná masáž není totéž jako uvolňující wellness masáž. Její léčebný a relaxační účinek je mnohem hlubší. Vše začíná 10-15minutovou koupelí v termální vodě, která je velmi účinná na uvolnění měkkých tkání, čímž zvyšuje účinnost vlastní masáže. Do této kategorie léčebných masáží v Hévízu spadá masáž švédská, reflexních zón (segmentové, vazivová, periostální), lymfatická, sportovní a osvěžující. Zvláštním druhem masážní terapie je pak podvodní masáž pomocí vodního paprsku. Během masáže je tělo vystaveno prudkému vodnímu proudu, což může v počáteční fázi vyvolávat až bolest. Vodou vyvolané vibrace uvolňují tělesné tkanivo a napomáhají obnovit pružnost pokožky.

Vedle léčebných procedur nechybí v Hévízu ani wellness služby. Důležitou složkou těchto procedur je uvolnění stresu a vytvoření vědomí zdravého životního stylu. To vše můžete absolvovat ve wellness částech lázní nebo mnoha hotelích, které hostům vedle sauny, parních lázní, ledové jeskyně, solné jeskyně, perličkových koupelí s moderními odpočívárnami nabízejí také zkrášlující a peelingové procedury.

Více z rubriky Wellness

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.