Sociální sítě
Nahoru

S-Parfemy lákají originalitou

Prodejna S-Parfémy nabízí unikátní díla vybraných světových návrhářů a značek. Místo v jejich čele si jistě zaslouží Daniel Josier, jeden z nejznámějších španělských tvůrců niche parfémů, který je dnes právem považován za pojem evropského parfumérství. Po letech učednictví pod vedením světoznámého Jean-Clauda Elleny uvedl v roce 2012 na trh vlastní řadu originálních vůní, která si rychle získala zástupy příznivců. Není divu, protože Josierovy parfémy se vyznačují osobitostí a zároveň precizním vyvážením a poctivostí jednotlivých složek.

Právě seznámení s Josierovy niche parfémy bylo natolik zásadním prožitkem, že nás dovedlo až k nápadu otevřít parfumerii nabízející jeho vůně a poskytnout tak tento zážitek i českým zákazníkům“ nechala se slyšet Jana Hučíková jednatelka společnosti  Cool Wood, jež provozuje portál www.s-parfemy.cz. „V našem obchodě však dnes nabízíme i další vůně uznávaných mistrů parfumérů, jakým je například Francis Bocris. Právě jemu se podařilo znovuobrození značky Créations Aromatiques, jednoho z nejstarších parfumářských domů v Grasse, který před patnácti lety bohužel zanikl. Francis Bocris, bývalý žák a zároveň tvůrce slavných parfémů 90. let, jako je např. řada Paloma Picasso, se s takovou ztrátou nesmířil, zakoupil jméno společnosti a s obrovským nasazením úspěšně pracuje na obnově její slávy.“

Umění skryté ve vůních odhaluje Kubánec Renier Rodriges Mendez. Malíř, sochař, umělec tělem i duší, jehož práce jsou vystavovány ve Francii, Španělsku i Lucembursku, propadl světu parfémů a vytváří vůně přímo inspirované malířskými díly. Obě umělecké formy se tak navzájem ovlivňují a ve společné symbióze umocňují prožitek z každé z nich.

Touha zprostředkovat zákazníkům vůně, které jinde nenajdou, přivedla společnost také k Zarku Ahlmannu Pavlovovi, dánskému módnímu návrháři a parfumérovi. Jeho kroky na poli parfumérství vedou zcela originální cestou, na které úspěšně kombinuje klasické francouzské postupy s tím nejmodernějším vědeckým přístupem. Jeho snaha zachytit ve vůni pravý duch Dánska se setkala s obrovským nadšením nejen ve skandinávských zemích. Každý, kdo miluje severský minimalismus, čistotu a uměřenost, prožije při přivonění k těmto vůním skutečně výjimečný okamžik.

Značka Comporta naopak každého přenese do světa portugalských pláží a koloniálních měst. Tyto parfémy jsou uskutečněným snem Pedra Diase, inovativního tvůrce a blízkého spolupracovníka takových parfémářů, jakými jsou Beatrice Aguilar, Daniel Josier a Luca Maffei. Zachycují příběhy a vzpomínky z oblasti Comporta, úchvatného místa s čistým bílým pískem, nekonečnými plážemi, větrem vanoucím z Atlantského oceánu a zelenými rýžovými poli.

Společným znakem všech parfémů dostupných na webu www.s-parfemy.cz je především vysoký obsah vonných složek, který se pohybuje mezi 20 – 25 %. Takové parfémy se označují pojmem niche a vytvářejí stále vyhledávanější alternativu k běžným toaletním vodám. Prvotřídní suroviny, originální rukopis tvůrců a úctyhodný výběr vůní tvoří důvody, proč byste si je neměli nechat ujít. Parfémy lze navíc osobně vyzkoušet prodejně v ulici Na Vysoké II 300/22, Praha 5, kde i poradí s výběrem té pravé vůně. To lze samozřejmě i na telefonu, a to na čísle +420 602 141 166.

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.