Sociální sítě
Nahoru

5 důvodů, proč jet do lázní, když je vám teprve třicet

Potřebujete někde rychle a účinně dobít baterky a načerpat novou energii? Nezbývá, než doporučit lázně, a nutno navázat, že balneoterapie už dávno není jen pro nemocné nebo věkově starší. Má co nabídnout i mladým. Přinášíme šest důvodů, proč byste o lázních měli uvažovat, i když se do důchodu zdaleka ještě nechystáte.

1, Relax po náročném období

Porady, uzávěrky, inventury… Bylo toho na vás v poslední době moc? Lázeňský pobyt prospěje nejen městem vynervovaným třicátníkům, ale i všem ostatním, kteří se potřebují zbavit nahromaděného stresu. Zkombinujte tradiční koupele, masáže, obklady a další procedury s kouzlem nezaměnitelné lázeňské atmosféry a harmonizujte tak svoji přetíženou mysl.

Náš tip: Vyzkoušejte oxygenoterapii, což je léčebná procedura, při níž vdechujete větší množství kyslíku, než je běžné. Tento proces zvyšuje energii, zlepšuje paměť, zklidňuje a celkově regeneruje.

2, Získání nových zážitků

Návrat do časů minulých je v poslední době v kurzu. Retro zkrátka jede. Atmosféru První republiky zažijete třeba v lázních Darkov. Tento speciálně sestavený balíček nabízí vybrané lázeňské procedury podložené tradicí, ubytování ve stylově zařízeném pokoji a speciální prvorepublikové menu. Dále se můžete projet historickým automobilem, vyfotit se ve vtipném fotokoutku či získat jubilejní sadu historických pohlednic.

Náš tip: Teplý rašelinový obklad je jedna z nejstarších, ale i nejúčinnějších forem přírodní terapie. Rašelinový zábal uvolňuje ztuhlé svaly, prohřívá tělo, mírní bolesti i stres.

3, Servis „porouchaného“ těla

Pokud se nemůžete pořádně narovnat, tuhne vám krk nebo vás trápí bolesti hlavy, pak je na místě se zamyslet. Na vině mohou být sedavý životní styl a hektické pracovní tempo. Posílit oslabené svaly, uvolnit ty ztuhlé, zapojit nevyužité a celkově dát tělo dohromady se dá právě v lázních. Spojíte zde v krátkém čase intenzivní rehabilitaci na špičkové úrovni s přírodními procedurami, což vám přinese nejen rychlou úlevu, ale také pomůže potížím do budoucna předcházet.

Náš tip: Léčba extrémním chladem při krátkém 3minutovém pobytu v kryokomoře zlepšuje funkci svalů a kloubů, působí protizánětlivě, snižuje bolestivost a urychluje hojivé procesy.

4, Posílení imunity

Zejména na podzim a v zimě bývá naše obranyschopnost snížená. Posílit ji můžeme zdravým jídlem, pohybem, otužováním, saunováním, ale také masážemi, koupelemi a dobře naplánovaným odpočinkem. To všechno dokáže unikátně propojit lázeňská péče. Vyrazte do lázní na týden a načerpejte energii na další dva měsíce.

Náš tip: Vodní uhličitá koupel obalí vaše tělo do mírně hřejivého povlaku malých bublinek čistého CO2. Oxid uhličitý se vstřebává kůží, zlepšuje její prokrvení, má příznivý vliv na srdeční a cévní systém, i na celý organismus.

5, Skvělá dovolená po celý rok

Když potřebujete na chvíli „vypnout“, ale nemáte dost času, dost peněz, v zahraničí se nedomluvíte, nebo se vám prostě do ciziny nechce, můžete na krátkou víkendovou dovolenou nebo i delší týdenní vyrazit do lázní. Na organizmus to může mít podobný vliv jako pobyt u moře, ale pro vás to bude podstatně snazší.

Náš tip: Léčebným bohatstvím lázní Darkov je silně mineralizovaná voda „jodobromová solanka“, jež obsahuje řadu cenných minerálních látek a především jod v koncentraci vyšší než v přímořských oblastech. Solanka se využívá v podobě vnějších zábalů a koupelí, které se připravují jako celková lázeň o teplotě 37 stupňů Celsia.

Více z rubriky Wellness

 • Na wellness pobyt do Las Vegas

  Nedávno jsme vám přinesli zprávu o prvním chytrém mini městě v Las Vegas a nyní se zde vracíme opět. Vypadá to,...

  Jan Witek1.9.2019
 • Na zámku Chateau Herálec vás budou doslova hýčkat

  Ono se sice říká, že „všude dobře, ale doma nejlíp“, nicméně na zámku Chateau Herálec tohle pravidlo úplně neplatí. Troufáme si...

  Jan Witek1.8.2019
 • Wellness na dálnici D1? Není problém…

  Dálnice D1 drží bezesporu prvenství v nejvíce stresové oblasti České republiky. Je to díky častým kolonám, který tuto silniční tepnu sužuje....

  Jan Pešek11.7.2019
 • Výjimečné místo Resort Svatá Kateřina

  Resort Svatá Kateřina, výjimečné místo, kde se setkává exotická ájurvéda s téměř zapomenutým koutem české krajiny a skvělými wellness službami. Hektický...

  Jan Šedivý13.6.2019
 • Kouzlo odpočinku v karlínském Satori Spa

  Nové wellness Satori Spa je magickým místem v srdci Karlína, kde zapomenete na starosti, únavu a zharmonizujete tělo i duši. Nabízí...

  Jan Pešek19.2.2019
 • Wellness pobyty s tradiční Hévízskou terapií

  Maďarský Hévíz s jedinečným termálním jezerem leží v Zalianské župe, pouhých 10 km od jezera Balaton a je dostupný téměř všemi...

  Marek Zelený31.10.2018
 • Chanel spa v hotelu Ritz Paris

  Nové dekadentní spa Chanel au Ritz Paris je poctou slavné ikoně módy Coco Chanel, která hotel Ritz v Paříži považovala za...

  Libka Safr29.10.2018
 • Unikátní koncept spa v centru Prahy

  Přeneste se do daleké Indonésie, kde už po staletí vládnou královské rodiny předávající si všechna svá tajemství z generace na generaci....

  Jan Pešek7.8.2018
 • Společné romantické chvíle v M Spa

  Relaxaci si už nemusíte dopřávat jen o samotě! V lázních M Spa pražského hotelu Emblem se svou drahou polovičkou zažijete neskutečně...

  Jan Pešek18.5.2018
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.