Sociální sítě
Nahoru

Krásné vlasy nemusí být výjimkou, ale privilegiem

Vlasy odrážejí náš celkový zdravotní stav, který po zimních měsících nebývá vždy ideální. Oslabený organismus se projeví na koruně krásy, která najednou ztrácí na hustotě a kvalitě. Začněte proto s jejich obnovu už dnes, a za pár týdnů budete mít oslnivou hřívu. Nemusíte zoufat, že se nyní do kadeřnictví nedostanete, zvládnete to i doma.

K úpravě vlasů začnete přistupovat šetrněji. Kulmu a žehličku používejte pouze výjimečně. Fénovat se snažte ne zcela horkým vzduchem a když přijdou teplé dny, zkuste nechat vlasy vyschnout přirozeně. Nakonec omezte i jejich barvení, které jim v příliš častých intervalech škodí.

Dámy, ruku na srdce. Během dnů strávených doma díky koronaviru jen málokterá z nás řeší, zda má na hlavě dokonalý účes. Vzhledem k tomu, že jdeme maximálně na procházku s dětmi nebo se psem, vlasy jsou pro nás teď jaksi na druhé koleji. Hlavně, že máme hlavu v teple. Díky častému nošení čepice jsou však naše vlasy oslabené, mdlé, konečky se lámou a vlasy vypadávají častěji než během zimy. Ale mějte na paměti, že za pár týdnů opět budeme moci chodit po nákupech, do zaměstnání či za kulturou a budeme chtít, aby nám to slušelo.

Pokud chcete zlepšit kvalitu svých vlasů z dlouhodobého hlediska, doplňující přípravky či zásahy lékařů stačit nebudou.

Abychom předešli šíření poplašných zpráv, na úvod si musíme ujasnit, že vlasy nám přirozeně vypadávají každý den. Bývají však období, kdy si to uvědomujete méně, protože máte hlavu plnou jiných starostí. U žen je přechod ze zimy do jarního období něco jako přerod kukly na motýla. Dost bylo skrývání se pod velké bundy, čepice a kapuce. S příchodem slunečních paprsků chceme zazářit a na okolí působit přitažlivě, což však bohužel nejde ruku v ruce s unavenými vlasy.

Vlasové sérum HAIRIZE podporuje a urychluje růst nových vlasů díky synergickému účinku tří patentem chráněných aktivních složek. Klinické testy potvrdily, že přípravek složený z výtažku geneticky neupraveného hrachu, z Cressatine a aktivního roztoku hedvábných aminokyselin, aktivuje kmenové buňky ve vlasových cibulkách (folikulech), stimuluje a prodlužuje fázi růstu vlasů, podporuje tvorbu keratinu a upravuje životní cyklus vlasů. Používání 100% přírodního přípravku pomáhá předcházet nadměrnému vypadávání kštice a rychlejšímu dorůstání vypadaných vlasů u mužů i u žen. Navíc se jím ošetřuje pokožka hlavy, z níž vyrůstají silné, hedvábně lesklé a dostatečně hydratované vlasy.

Je vypadávání vlasů opravdu přirozený jev, kterému musíte čelit každý rok, nebo jde o problém? Lékaři v tom mají jasno. „ Normálně vypadne zdravému člověku denně 50 až 100 vlasů. Mírně zvýšené vypadávání obvykle pociťujeme během zimních měsíců. Málo slunce a krátké dny s nedostatkem denního světla vedou ke snížené produkci melatoninu, což následně ovlivňuje hladinu hormonů. Můžeme říci, že nedostatek vitaminu D a rozkolísání hladiny hormonů v těle dokáže způsobit takzvané sezónní vypadávání vlasů,“ vysvětluje dermatoveneroložka MUDr. Jana Šrámeková.

„Pokud začneme u sebe a o vlasy se budeme starat méně drasticky, k tomu doplníme vhodné produkty na jejich regeneraci, výsledky se dostaví do pár týdnů, maximálně měsíců,“ uzavírá Katarína Demetriou z firmy Pharma MKL.

Faktorů, proč vlasy sezónně řídnou, je několik. Do jisté míry jejich hustotu ovlivňuje strava, nevhodně zvolené vlasové přípravky či nedostatečná péče, kterou jim věnujeme, jakož i genetika. Tušili jste například, že lidé s přirozenou blond barvou mají průměrně 120-130 tisíc vlasů, tmavovlasí jedinci mají kolem 100 tisíc a rusovlasí ještě o 20 tisíc méně? Amen, nemůžeme všichni vypadat jako Diana Ross.

Zbystřit pozornost byste měli až tehdy, když se vypadávání vlasů začne vymykat kontrole. „Prořídnutí vlasů si obvykle všimneme až tehdy, když se jejich počet sníží o 10 – 15%, tedy když je nacházíme všude kolem nás – ve vaně, na polštáři, na oblečení, na hřebenech – a když se nám vlasy velmi snadno uvolňují při mechanickém tahu. Tehdy máme problém, který je potřeba řešit s odborníkem,“ upozorňuje MUDr. Jana Šrámeková.

Jako ve všem, i zde platí, že lepší je prevence. Problém nemusíme řešit až tehdy, když nám na hlavě zůstává už jen pár vlasů. Za účinné řešení lze v každém případě považovat boj aktivací kmenových buněk ve vlasových folikulech. Kmenové buňky jsou totiž zdrojem neustálé regenerace epidermy a mají také schopnost podpořit tvorbu nových vlasů.

Kmenové buňky hrají významnou roli při vzniku nových vlasových folikulů, protože poškozené nebo mrtvé folikuly už nové vlasy neprodukují. Výborná zpráva je, že na našem trhu jsou dostupné produkty pro domácí užívání, které tyto buňky dokáží aktivovat. Může jít o šampony, séra, tabletky a různé jiné přípravky.

V současnosti trh nabízí kvalitní a osvědčené možnosti, jak i v pohodlí domova aktivovat kmenové buňky tak, aby nám vlasy nejenže přestaly vypadávat, ale dokonce začaly růst nové a zdravé,“ přibližuje majitelka kosmetické a farmaceutické společnosti Pharma MKL, Katarína Demetriou. Takovým příkladem je i HAIRIZE Vlasové sérum, jehož obsah tvoří výtažek z geneticky neupraveného hrachu, z Cressatine a také z aktivního roztoku hedvábných aminokyselin (Crosilk).

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.