Sociální sítě
Nahoru

Stresovaná pokožka pod rouškami trpí a potřebuje intenzivní péči

Poslední dny, kdy čelíme neviditelnému, přesto však citelnému nebezpečí v podobě šíření koronavirové infekce, jsou velmi stresující. Normální život se téměř zastavil. Úroveň napětí organismu ale ovlivňuje nejen naši náladu, nýbrž také naši pokožku. Bez rozdílu věku, bez rozdílu pohlaví. Co tedy dělat, abychom ji udrželi v dobré kondici i v této vypjaté době.

Nošení roušky se stalo symbolem i nezbytností. Je vzájemnou ochranou ale zároveň evokuje, že nás obklopuje jakési neviditelné, přesto dotěrně blízké nebezpečí. Je vyjádřením vzájemného respektu a solidarity. Všichni ji denně nasazujeme, abychom společně krizi spojenou s onemocněním COVID-19 překonali. Každodenní používání ochranných pomůcek ale pokožku zároveň značně zatěžuje. Ačkoli se jedná o prostředek prevence, pokožka se pod respirátorem či rouškou nadměrně potí, hůře dýchá a metabolické pochody i obnova buněk se zpomalují. Pokožka proto potřebuje zvýšený důraz na péči, aby tuto zátěžovou zkoušku zvládla. „Abychom nástrahy této doby snáze a rychleji překonali, je třeba mít mysl otevřenou každé příležitosti pro radost. Více než kdy jindy je třeba nezapomínat na sebe navzájem. Být k sobě laskaví a ohleduplní. A k tomu patří také důsledná pravidelná kosmetická rutina v domácí péči, která udělá dobře tělu i duši a může se tak stát momentem, kde budeme nabírat energii pro každý den,“ říká Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka LK SERVIS, generálního zastoupení kosmetiky GERnétic pro ČR a SR. Právě proto se tato jinak profesionální značka více zaměřuje na to, co může nabídnout svým klientkám a klientům v domácí péči.

Stresem rychleji ubývají minerální látky v pokožce

Stres působí na tělo a mění charakter některých fyziologických pochodů. Pokožka rychle přichází o minerální látky a stopové prvky. To se projevuje ztrátou vitality a svěžesti kůže, která je povadlejší, sušší a obvykle také mdlejší, ztrácí hutnost a pevnost. Rychleji se tvoří nové vrásky a ty stávající se výrazněji prohlubují. Pokožka nemá dostatečnou kapacitu eliminovat působení volných radikálů, a tak podléhá snáze nepříznivým vlivům.

V boji proti těmto jevům je zásadní rychlé dodání potřebných látek ve formě, z níž může pokožka těžit, tedy ideálně ve formě biotechnologicky získaných aktivních látek, které jsou schopné zacílit na buněčné úrovni přesně tam, kam je třeba. „Vybírejte takové přípravky, které jsou bohaté na minerální látky i stopové prvky. Jejich skvělým zdrojem je kosmetika s vysokým obsahem extraktů mořských řas. V případě značky GERnétic se jedná o krémovou masku Masque Marin, jíž doporučuji při zvýšené hladině stresu aplikovat dvakrát týdně po dobu 20 minut. Maska se vyznačuje oživujícími a vitalizačními vlastnostmi díky vysokému obsahu minerálů a stopových prvků získaných šetrnou cestou z mořských řas. Jedná se o biologicky kompatibilní elementy, jež pleť dokáže ihned zužitkovat, a proto uvidíte výsledky ihned,“ objasňuje Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka GERnétic.

Čištění pleti je ještě důležitější

Tvář schovaná pod rouškou se hodně potí, špatně dýchá, má nedostatek kyslíku a fyziologické pochody se tak zpomalují. Póry mají větší tendenci se ucpávat. Proto je důsledné čistění pleti ráno i večer velmi důležité. Pleti lze opět pomoci přípravkem s minerály – čistícím gelem Nettoyant Gommant Marin. Aplikuje se na navlhčenou pokožku krouživými masážními pohyby. Pro maximální účinek by měl na pokožce setrvat tři minuty. Po smytí musí následovat tonizace, jejímž prostřednictvím dochází k vyrovnání pH pleti, a tím pádem je opět obnoveno prostředí pro zdravý kožní mikrobiom. GERnétic nabízí v tomto ohledu dvě řešení: zralá pleť bude více těžit z osvěžujících a stimulačních účinků přípravku Fibro. Ta podrážděná, problematická či citlivá naopak ocení zklidňující vlastnosti tonika Sebo Ger. Do denní péče je vhodné zařadit specifický přípravek, který bude pleť zpevňovat. Příkladem je krém Ger Lift. Rychle se vstřebává, komplex mořských minerálů a dalších látek získaných z mořských organismů proniká hluboko do pokožky pomocí peptidů, čímž udržují její hutnost a objem. Posledním krokem, který ranní antistresovou rutinu péče o pleť uzavírá, je denní krém Base De Jour Marine. Zklidňuje, působí proti volným radikálům a lze na něj dobře aplikovat make-up.

Večerní porce živin pro pleť by měla být vydatná. Předcházet jí musí ovšem opět důkladné vyčistění. Základem jsou kvalitní výživné krémy, které pracují ruku v ruce s přirozenými regeneračními pochody během spánku. Výtečnými pomocníky jsou krémy Synchro nebo Cytobi. Nabídnou příjemnou konzistenci, vůni a také výrazný komfort.

Aknetická pleť pod rouškou

Aknetická pokožka uvězněná pod vrstvami ochranných pomůcek trpí nejvíce. Čištění zde není jen pravidlem, ale přímo nejvyšší nutností, pokud má zůstat kůže alespoň ve stabilizovaném stavu. „Pokud máte prostor, čištění se věnujte i během dne doma, když můžete roušku sundat. Čím dříve pleť zbavíte nečistot, tím lépe bude vypadat. Pot a nedostatek kyslíku totiž mohou změnit poměry v ekosystému na povrchu pokožky tak, že se budou bakterie způsobující záněty množit mnohem rychleji. Akné by se mohlo záhy zhoršit,“ upozorňuje Alena Kimlová. Dermatologické mýdlo Derma je určeno speciálně pro problematickou pleť. Dezinfikuje, čistí, omezuje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zabraňuje vzniku zánětlivých reakcí. Může být použito nejen na tvář, krk a dekolt, ale na všechny partie postižené akné. Základem formule je mýdlo, které běžně používají lékaři pro předoperační hygienu rukou. Proto může být využito jako dezinfekce rukou. Mimo to okyseluje pokožku a reguluje tak prostředí na jejím povrchu. Mírně vysušuje. V kombinaci s tonikem Sebo Ger odstraňují pot i další nečistoty, uvolňují póry, působí antisepticky. Je třeba nastolit opětovnou rovnováhu mikrobiomu. K tomu poslouží maska Immuno, jíž lze v těchto situacích aplikovat častěji. Zklidňuje zánět, čistí póry do hloubky, má adstringentní efekt. Pro tento typ pokožky je nutné volit na den krémy s lehkou texturou, jako jsou například Synchro 2000 a Crème Spéciale Peaux Mixtes Et Grasses. Druhý jmenovaný lze doporučit převážně pro pokožku s vyšší tvorbou séba. Do večerního ošetření v GERnétic pro tento typ pleti bývá zařazována směs krému Synchro a masky Immuno v poměru 1:1.

Zvýšená hygiena a dramatický stav rukou

Dezinfekční gely, úklidové prostředky, častější a důkladnější mytí rukou, nošení jednorázových rukavic. To vše má na kondici kůže těchto partií velký vliv. Proto je vhodné ošetřovat ruce pravidelně specifickými přípravky. „Prostředkem, kterému se pro tyto účely můžete bezpečně svěřit, je krém na ruce Manno s osvěžující citrusovou vůní. Pečuje nejen o pokožku rukou, ale vyživuje také nehtová lůžka a stará se o dobrou kondici nehtů. Pokud je třeba zařadit ještě vyšší stupeň výživy a regenerace, lze využít schopností přípravku Synchro, který budete aplikovat večer před spaním,“ radí Alena Kimlová a doplňuje: „Pokud marně hledáte prostředek vhodný pro dezinfekci rukou, vyzkoušejte naše mýdlo Derma. Základ je totožný s prostředky, které před operacemi pro dezinfekci a očistu využívají například chirurgové.“

Salonní ošetření a domácí péče

S nařízením vlády a vyhlášením nouzového stavu se pojí i to, že se na nějakou dobu musíme vzdát příjemných chvil v kosmetickém salonu. O to důležitější roli však sehrává domácí péče, má-li pleť zůstat v dobrém stavu. Pokud si klientka či klient nebude vědět se svou kosmetickou rutinou rady, všechny kosmetičky GERnétic jsou připraveny dotazy a přání řešit. Tenčí-li se zásoba kosmetiky pro domácí péči, scházející produkty zákazníkům dodáme.

V případě, že si nebudete vědět rady, jak o pokožku pečovat, kontaktujte telefonicky nebo e-mailem svoji kosmetičku,“ doporučuje Ing. Andrea Trčková, výkonná ředitelka LK SERVIS/GERnétic a pokračuje: „Jistě vám ráda poradí optimální kombinaci produktů a případně potřebné produkty do domácí péče zajistí (pokud je to možné, využíváme služeb kurýrních firem). Protože v současné době nemůžeme poskytovat kosmetickou péči v salonech, snažíme se přinášet rady a doporučení pro domácí péči na sociálních sítích a také na našich webových stránkách www.gernetic.cz. Máme zde k dispozici také bezplatnou on-line kosmetickou poradnu a dermatologickou poradnu lékařky. V současné době jsme zaznamenali zvýšený zájem, a pokud to zvládneme, pomohou naši odborníci s radami pro domácí péči o pokožku nebo doporučí návštěvu lékaře.“

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.