Sociální sítě
Nahoru
reklama

Nejkrásnější snídaně v Praze: Na střeše nad orlojem

Romantika je v kurzu. Praha bez turistů nabízí mimořádné zážitky a kouzelná snídaně nad orlojem na Terase U Prince patří mezi nejlákavější z nich. Zvlášť když zde můžete ochutnat legendární pařížský sendvič Croque Monsieur nebo „hipsterský“ avokádový toust s lososem.

Snídani mezi pražskými střechami s magickým výhledem na Orloj, věže Týnského chrámu a nově obnovený mariánský sloup připravila jako svou letní novinku Terasa U Prince, umístěná na střeše elegantního hotelu U Prince na Staroměstském náměstí.

A co všechno zde můžete ochutnat? Na menu nechybí klasika v podobě anglické snídaně, která je vedle masové varianty připravená též ve vegetariánské podobě, tedy s grilovaným tofu, houbami a avokádem. V nabídce je také slavné vejce Benedikt s holandskou omáčkou a pečenou šunkou či lívance s čerstvým ovocem a javorovým sirupem. A potěší také čerstvě namixované smoothies, třeba v kombinaci jahoda s jogurtem či mrkev se zázvorem.

Pro Čechy bude největším překvapením slavný zapečený sendvič zvaný Croque Monsieur, jenž se objevil v Paříži na počátku 20. století v jedné kavárně na bulváru Kapucínů a velmi rychle se rozšířil po celém městě nad Seinou. Kombinace ementálu, bešamelu a šunky v máslovém toustu představuje malý kulinární klenot, který byl nedávno zařazen mezi sto nejslavnějších pokrmů světa.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.