Sociální sítě
Nahoru

Jak se starat o smíšenou pleť?

Péče o smíšenou pleť může někdy připomínat hru na vadí nevadí. Najít ty správné kosmetické produkty, které budou brát v potaz mastnější T-zónu a zároveň sušší tváře totiž není jen tak. Přesto nemusíte věšet hlavu. Poradíme vám, jak se o smíšenou pleť správně starat tak, aby spokojeností jen zářila.

Klíčem k úspěchu je osvojit si denní rutinu v péči o pleť, kterou lze shrnout do čtyř jednoduchých a časově nenáročných kroků. Které to jsou?

Krok 1: Vyčistěte pleť. Zn. Šetrně…

Pravidelné čištění je pro pleť velmi důležité. Nadbytečný maz, prach a zbytky make-upu ji zbytečně zatěžují, pleť nemůže dýchat a dříve či později se začne bránit tvorbou pupínků a dalších nedokonalostí. Smíšená pleť vyžaduje v tomto ohledu především šetrnou péči, která ji nebude příliš dráždit. Z kosmetických produktů vybírejte ty určené pro smíšenou až mastnou pleť, jež matují T-zónu, aniž by nadměrně vysušovaly ostatní části obličeje. Ideální volbou je také šetrný sonický kartáček FOREO LUNA™ 3, který pleť vyčistí do hloubky (odstraní až 99,5 % nečistot, odumřelých buněk a mazu) a zároveň jí pomáhá udržet si mladistvý vzhled. A který z nich vybrat? Poohlédněte se po modré variantě, která je určená právě pro smíšený typ pleti.

FOREO, sonický čisticí kartáček Luna 3, cena: 5 499 Kč

Krok 2: Použijte toner

Po vyčištění pleti použijte toner, který se postará o vyrovnání pH pokožky a uzavře póry. Ideální je takový, který hydratuje a zároveň zmatňuje. Na trhu existuje celá řada speciálních přípravků určených pro smíšenou pleť, jež pokožku nejen dočistí, ale navíc ji sjednotí, zmatní a dodají jí zářivý vzhled.

Krok 3: Vytvořte si domácí pleťovou masku

Domácí pleťové masky jsou pro smíšenou pleť ideální – obsahují totiž jen šetrné přírodní složky, které přináší pokožce celého obličeje řadu výhod. Vhodná je taková směs ingrediencí, jež má jak hydratační, tak i antibakteriální účinky. Jak na to? Stačí smíchat šálek nadrcených ovesných vloček s lžičkou olivového oleje, medu a citronové šťávy. Vše pak naneste na celý obličej, nechte 15 minut působit, načež opláchněte vlažnou vodou. Pokud vás trápí rozsáhlejší akné, přidejte ke směsi jedno vejce a vše důkladně promíchejte. Voila – pleť je hydratovaná, póry stažené a akné se při pravidelné aplikaci začne dávat na ústup.

Foreo, Serum Serum Serum, cena: 1 590 Kč

Krok 4: Neopomínejte hydrataci

To, že je vaše pleť na některých místech mastnější neznamená, že nepotřebuje hydratovat. Právě naopak. Vhodné jsou lehké krémy bez olejů, které do problematické T-zóny nepřinesou další mastnotu. Aplikujte je na pleť ráno i večer, tím své pokožce poskytnete jak nezbytnou vláhu a výživu, tak i ochranu před škodlivými vnějšími vlivy. Vyzkoušet můžete třeba antioxidační pleťové sérum Serum Serum Serum od FOREO. Bez ohledu na typ pleti také nezapomínejte na každodenní používání opalovacího krému, ať už venku svítí sluníčko nebo je pod mrakem.

Na závěr pro vás máme ještě pár praktických tipů, které se vám při péči o smíšenou pleť budou zaručeně hodit:

Tip 1.: Vybavte se matujícími papírky – speciální matující papírky zbaví vaši pleť nechtěného lesku během pár vteřin. Jsou navrženy tak, aby absorbovaly přebytečný maz aniž by narušily make-up. Mějte je vždy u sebe a v kritickou chvíli je jen přiložte na obličej.

Tip 2.: Pozor na mýdla – někdy je mýdlo tím nejlepším způsobem, jak odstranit přebytečný maz z T-zóny. Pozor ale na ty obsahující agresivní složky, které mohou narušit přirozený ochranný film pokožky. Kůže pak může mít pocit nadměrné suchosti, což ji nutí k větší tvorbě olejů. A jste přímo uprostřed začarovaného kruhu.

Tip 3.: Peeling může pomoci, ale… – Exfoliace je skvělá věc. Díky pravidelnému odstraňování odumřelých buněk se může pleť doslova vyloupnout do krásy. V případě smíšeného typu pokožky byste ale peeling neměli provádět moc často. Naslouchejte své pokožce a jejím potřebám. Zpočátku začněte pomalu a peeling provádějte jen jednou týdně.

Více z rubriky Kosmetika

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.