Sociální sítě
Nahoru

Kalle Rovanperä v Praze projel Toyotu Supra

Hvězdný jezdec týmu Toyota Gazoo Racing, jednadvacetiletý Fin Kalle Rovanperä, byl v sobotu hostem tradičního Tipcars Pražského Rallysprintu a jel exhibiční jízdu s Toyotou Supra. Diváci byli u vytržení z jeho dovedností a dechberoucího driftování, při kterém se na silnici i na diváky valil hustý dým.

Kalle Rovanpera

Toyota Supra je hodně rychlá, a to máme rádi. Začínal jsem opravdu hodně mladý a jsem na všechno okolo závodů a rychlé jízdy absolutně zvyklý. Já se nikdy nebojím, opravu nemám nikdy z rychlé jízdy strach,“ zdůrazňoval po závodě v Praze Kalle Rovanperä.

Kalle je synem někdejšího úspěšného jezdce Harri Rovanpery. „Táta mě ani za mlada neučil, jak jezdit, prostě jsem se to naučil sám, rodina mě jen skvěle podporuje,“ popisuje Kalle. V roce 2019 se Kalle stal mistrem WRC-2 Pro.

Kalle Rovanperä se před několika dny stal také vítězem Švédské rallye, která je druhým kolem světového rallyového šampionátu FIA 2022.

Švédská rallye byla letos skvělá, podmínky byly složité, začínali jsme na první pozici startovního roštu, což je vždycky náročné, ale zvládli jsme to dobře,“ říká Kalle.

Tým dokonce získal pódiový double, třetí místo obsadil Rovanperův stájový kolega, Fin Esapekka Lappi.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.