Sociální sítě
Nahoru

Strohá dámská elegance v německém stylu

Není žádným velkým překvapením, že po boku svých extrémně odolných časomír pro profesionální využití zaměřila svou pozornost manufaktura Mühle Glashutte také na stylem minimalisticky strohé, avšak precizně vyrobené společenské hodinky.

Jenže ty dlouhou dobu vyráběla pouze a jen pro muže. Ohromná poptávka po jejich drobných variantách přiměla značku k tomu, aby linii Teutonia IV zmenšila a před rokem přizpůsobila také dámskému zápěstí.

Po úvodní kolekci v oceli, jež byla vyvedena ve variantách Himbeere s malinově červeným a Pastellblau s pastelově modrým ciferníkem, se nově na mnichovském veletrhu Inhorgenta přihlásil o slovo upgrade. Na základě žádostí ze stran podnikavých žen, tedy konkrétně na německém trhu, vznikla varianta se zlatou lunetou.

Ta v sobě snoubí punc exkluzivity, který dodává tento třpytivý vzácný kov, ale zároveň jsou hodinky stále relativně dostupné. S cenovkou cca 70 000 Kč, za niž je pražský hodinářský ateliér ChronoShop nabízí, totiž perfektně poslouží pro volnočasové aktivity, ale dokáží perfektně reprezentovat.

Saský purismus zde zůstal zcela zachován. Oproti předchozí dvojici je nový model Teutonia IV Lady Bicolor daleko konzervativnější – což je dáno i využitím bílého číselníku a zlatými ručkami. Precizní zůstal i přepracovaný kalibr Sellita SW-200-1 s tradičními úpravami, jako je firemní rotor, anebo třeba tak zvaný datlí krk, tedy mikroregulace setrvačky krásně dekorovaného strojku.

Více z rubriky Dámské hodinky

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.