Sociální sítě
Nahoru

Benjamin: fine dining ve Vršovicích slaví 4 roky

Za projektem pojmenovaným podle prvorozeného syna stojí otec, vynikající kuchař, gastrovizionář, a majitel restaurace Café Buddha a restaurace PRU 58 v jedné osobě, Štěpán Návrat. Benjamin, to je kromě Štěpána Návrata také šéfkuchař Jakub Červenka, který má zkušenosti ze zahraničních michelinských restaurací.

Benjamin zaujal po pouhém roce provozu natolik, že je zařazen v michelinském průvodci. Může za to především koncept, který je průlomový, co se týká české gastronomické scény. Řízená degustace o osmi chodech, která začíná v daném čase, tedy 18.30. 10 hostů sedících kolem kulatého barového stolu během večera ochutná neuvěřitelné gastronomické nebe, nemluvě o možném vinném párování, které je luxusní.

Jakub Červenka má zkušenosti ze zahraničních michelinských restaurací

Styl kuchyně by se dal nazvat přírodně moderní s českým akcentem. Tradiční kuchyně podmaněná přírodou. Menu se postupně proměňuje po chodech, jenž jsou závislé na dostupnosti surovin. Aby byl servis dokonalý, používají se prvotřídní michelinské talíře Crucial Detail od designéra Martina Kastnera. Perfekcionalismus na malém prostoru, to je Benjamin.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.