Smíchovský Anděl je rušnou křižovatkou moderní Prahy i oblíbeným místem setkávání. A právě setkávání je zasvěcena nová andělská restaurace RED Pif. Nejen setkávání přátel a známých, ale také kultur, neboť se v ní prolíná česká a francouzská gastronomie. Pivo, víno, jídlo, vše v dokonalé podobě.
Ale špičkově ošetřená Plzeň či vynikající naturální vína z Francie nejsou zdaleka jediným lákadlem RED Pifu. Nový podnik překvapí vzdušným, moderním designem sázejícím na dřevo, a samozřejmě parádní kuchyní, kterou má na starosti mimořádně zkušený chef David Kalina, jenž si své renomé vydobyl v podnicích Mincovna, Tiskárna či U Tellerů.
A na co se můžeme těšit v RED Pifu, který byl otevřen na počátku prázdnin? Menu je rozkročené mezi francouzskou a českou kuchyní, přičemž speciality ze země galského kohouta dostávají o trochu více prostoru. Mezi předkrmy září u nás téměř neznámé „beignetky“, tedy malé smažené koblížky, kterým se ve Francii říká jeptišky.
V RED Pifu je kuchaři plní krevetami a servírují s pikantní majonézou. V nabídce nechybí obligátní pařížský tatarák či šneci, ale jedničkou je bezesporu fantastické kachní jelito pečené na hruškách a calvadosu. A potěší také křupavý alsaský cibulový koláč se slaninou a smetanou.
Mezi hlavními chody nechybí jedna z nejslavnějších francouzských specialit v podobě kohouta dušeného na červeném víně s kořenovou zeleninou, velkou konkurencí je mu však famózní jehněčí pečené na rajčatech a bylinkách, jehož křehké a voňavé maso se doslova rozpadá na jazyku.
„Francouzská kuchyně má ráda silné omáčky a výrazné chutě. A protože i Češi jsou omáčkovým národem, určitě jim bude v RED Pifu chutnat,“ věří šéfkuchař podniku David Kalina. A přidává svůj tip na dezert. Ile flottante je možné přeložit jako plovoucí ostrov, jedná se o meringue, tedy sněhovou pusinku servírovanou s vanilkovou omáčkou, mandlemi, pistáciemi a kandovanou pomerančovou kůrou.
Nový podnik na Andělu navazuje na původní Vinný bar a restaurant RED Pif, který sídlil od roku 2010 na Starém Městě pražském v ulici U Dobřenských. Ten byl však před lety uzavřen a v nové podobě se objevil až nyní na Andělu. Moderní tvář s výrazným zastoupením hrubě opracovaného smrkového dřeva dali podniku architekti Jakub Fišer a Marek Schneider z ateliéru Aulík Fišer architekti. Za projektem stojí gastronomická osobnost Milan Bartoš, objevitel a znalec vín, který všechna vína sám ochutnává a vybírá, a většinu vinařů poznal osobně na svých cestách po Francii.