Sociální sítě
Nahoru

Valentýn v kubánském stylu

La Bodeguita del Medio je restaurace, bar a klub, kde to žije. Kubánský styl je zřejmý na první pohled i ochutnání. Atmosféra tisíce kilometrů vzdálené Havany je autentická a přirozená. Každý den živá hudba to jen podtrhává.

Svátek zamilovaných se nezadržitelně blíží, proto si La Bodeguita del Medio připravila valentýnské menu, a to hned ve 3 variantách. První menu nabízí Grilované kalamáry s bylinkami na sepiovém rizotu z rýže carnaroli jako předkrm. Následuje hlavní chod, a to Filet z candáta se šafránovým buere blanc, mladými opékanými brambory s fenyklem doprovázené marinovaným concasé. Jako sladkou tečku zvolil šéfkuchař Michael Simon Kokosový parfait s ananasovým chutney s kubánským rumem. Druhé menu začíná Sušenou španělskou šunkou z černého prasátka s mangovo-papájovým salátkem a sušenkou z listového těsta.

Zlatým hřebem tohoto menu je Filírovaná telecí pečeně s bylinkovou krustou, gratinovým dýňovo-bramborovým pyré s parmazánem a salsou chimichurri. Závěr menu patří famóznímu Čokoládovému fondantu s vanilkovým mascarpone a karamelizovanou mandlovou strouhankou.

Poslední menu je vegetariánské a zamilovaný pár se může těšit na Marinovanou karotku balenou v grilované cuketě, špízkem z mozzarelly a cherry rajčátek s balzamikovou redukcí a toustem. Hlavním pokrmem tohoto menu je Burger z uzeného tofu s opečenými rajčaty, rukolou a bazalkovým pestem, bramborovými spirálkami a guacamole. Nesmí chybět sladká tečka v podobě Pomerančového crème brûlée s pistáciovým prachem.

Dokonalý Valentýn v kubánském stylu je sázka na jistotu. Krásné vzpomínky zůstanou. Navíc při předobjednání menu je nabízena sleva 15%. Samotné menu jinak stojí 1 309 Kč, 1 469 Kč nebo 1 068 Kč – dle varianty. Vouchery lze pořídit zde.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.