Sociální sítě
Nahoru

Vlad Ryasnyy vydává svou první cukrářskou knihu, nazývá ji makronkovou biblí

Vlad Ryasnyy, cukrářský nadšenec, experimentátor a zakladatel značky gurmánských sladkostí Sugar Life, vydává svoji první knihu nazvanou Macarons. V ní představí nejen historii slavného dezertu a různé možnosti výroby a náplní, ale prozradí také, jak makronky správně skladovat. Součástí dvojjazyčné knihy jsou QR kódy s odkazy na návodná videa pro ještě lepší srozumitelnost. Cukrářským mistrem se tak bude moct stát každý. Kniha, jež vyjde ve druhé polovině října, je již nyní v předprodeji na e-shopu Sugar Life.

Značka Sugar Life nabízí ručně vyráběné džemy, ořechové pomazánky, nugáty a granoly, u nichž si Vlad Ryasnyy zakládá na originálních chuťových kombinacích, které utkví v paměti. Kromě toho se své výrobky snaží dělat maximálně rostlinně, aby si je mohli dopřát i ti, kdo mají alergie či jiná potravinová omezení. V tomto ohledu se největší Vladovou vášní staly makronky, jejichž recepturu vyvíjel po tři roky. Dnes díky tomu dokáže svým zákazníkům nabídnout oblíbený dezert ve 100% rostlinné variantě, a přece chuťově vyladěný na nejvyšší možnou míru.

Kniha obsahuje veškeré Vladovy znalosti týkající se přípravy klasických makronek. Vysvětluje, jak správně připravit ořechové těsto podle různých cukrářských směrů a také možnosti jeho ochucení. Ukazuje, jak má těsto správně vypadat, a radí, jak napravit nevydařené pokusy. Nabízí také řešení, jak naložit s nepovedenými makronkovými skořápkami. Nechybí také stručná historie makronek spolu s recepturou na jejich původní variantu.

Další kapitola se věnuje náplním do makronek, které mohou mít různou podobu – od šlehané ganache přes ovocné confitures až po karamel. Také příchutím se meze nekladou, a tak čtenáři v knize najdou návod například na exotické, sýrové nebo alkoholické náplně. Kromě klasických makronek kniha obsahuje i postupy pro výrobu makronkových dortů, monoporcí a zmrzlinových sendvičů, které vznikly ve spolupráci s cukrářkou Helenou Fléglovou. Receptury doprovází QR kódy s odkazy na návodná videa pro lepší srozumitelnost.

„Jsem přesvědčený, že díky detailně popsaným postupům doplněným o názorná videa si knihu užije jak profesionál, tak začátečník. Upozorňuji také na nejčastější chyby při šlehání sněhu nebo barvení makronkového těsta. Teorii přikládám stejnou váhu jako recepturám, i proto má kniha 340 stran. Neskromně ji tak nazývám makronkovou biblí,“ uvádí Vlad Ryasnyy.

Cukrářská kniha Macarons je nejen nabitá informacemi, ale také krásnými fotografiemi, díky kterým se stane ozdobou každé knihovny. Veškerý text je uvedený v českém a anglickém jazyce.

Vydání je naplánované na druhou polovinu října, na e-shopu Sugar Life je v předprodeji za 1490 Kč již nyní. Prvních 250 zájemců navíc dostane svůj výtisk podepsaný Vladem Ryasnyym a obdrží 20% slevu na další nákup na e-shopu Sugar Life. Slevový kód dorazí v elektronické podobě ihned po zaplacení objednávky.

Více z rubriky Gastro

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.