Sociální sítě
Nahoru

Paradise found: Waldorf Astoria

Mezinárodní ikona high-end hoteliérství, značka Waldorf Astoria, vstupuje na Seychely. Komorní resort na privátním ostrově Platte Island už 31. ledna nabídne novou úroveň současného cestovatelského luxusu v duchu udržitelnosti a jedinečného spojení s identitou destinace.

Hotelová síť Waldorf Astoria se na konci ledna rozroste o další pobočku, v pořadí už čtyřicátou. Nejnovějším přírůstkem do skupiny založené v roce 1893 v New Yorku je pětihvězdičkový resort na tropickém privátním ostrově nacházejícím se 130 kilometrů (dvacet minut letu) od Mahé, hlavního ostrova Seychel. Waldorf Astoria Seychelles Platte Island má ambice stát se nejexkluzivnější destinací populárního rajského souostroví a přenastavit benchmark celého regionu.

Waldorf Astoria Seychelles Platte Island nabídne zázemí v padesáti velkorysých, ale zároveň intimně laděných vilách s atmosférou ztraceného ráje, umocněnou servisem osobního concierge pro každou z vil. Architekti ze singapurského studia eco.id, které stojí za podobou nového resortu, ve své maximálně udržitelné a ekologické koncepci pro Platte Island vycházeli z elementů okolní přírody a pracovali s materiály s eticky dosledovatelným původem.

Barevná paleta designového pojetí ostrova je neutrální, na první pohled harmonizující, a vzdušné interiéry ve svých tónech i formách nerušeně přecházejí v exteriéry. Těm dominují kromě výhledů na bělostnou písečnou pláž a čtrnáct kilometrů dlouhou korálovou lagunu také privátní bazény – každá z vil má k dispozici vlastní.

Ostrov pokladů

Ostrov Platte byl objeven teprve v roce 1769 a své jméno získal díky mimořádně plochému profilu s nejvyšší nadmořskou výškou na úrovni tří metrů. Má rozlohu pouhých 0,578 km2, přičemž většinu této plochy zaujímá bujná tropická vegetace. Ta je, stejně jako panenské vody okolo ostrova, jedinečnou scénou pro pozorování divoké fauny a spojení s přírodou. V hlavních rolích podmořského života za hranicemi cukrových pláží Platte Island figurují karety, rejnoci, manty a malé, pro člověka neškodné druhy žraloků. Místní podmořské louky patří k nejzachovalejším v Indickém oceánu, podobně jako celý ekosystém ostrova.

Waldorf Astoria k této výjimečné lokalitě přistupuje s patřičnou zodpovědností a chce ji i nadále strategicky ochraňovat a aktivně participovat na misi s cílem zachovat její neposkvrněnost. „Věříme, že skutečný luxus není jen o požitcích, ale také o podpoře hlubokého spojení člověka s přírodou.

Úzce spolupracujeme s mezinárodně uznávanými univerzitami, abychom prohloubili své znalosti o oceánu a byli přímo u zdroje informací o vývoji nejnovějších postupů v oblasti udržitelnosti. Naším cílem je stát se resortem s nulovým dopadem na životní prostředí, a proto si velmi pečlivě vybíráme, co děláme a jak to děláme,“ nastiňuje ústřední filozofii nového resortu Elias Pertoft, generální ředitel Waldorf Astoria Seychelles Platte Island.

SPA, zážitky a fine dining

Hosty Platte Island čeká na ostrově kromě padesáti high-end vil s ubytovací kapacitou od jedné do pěti ložnic také šest rafinovaných restaurací a barů vedených zkušenou rukou australské šéfkuchařky Jane-Therese Mulry, kids&teenage club, alfresco kino, SPA se sofistikovaným terapeutickým menu nebo tenisové kurty. Hlavním lákadlem Waldorf Astoria Seychelles Platte Island ovšem budou vodní aktivity, jako je kitesurfing, potápění, terénní exkurze s mořskými biology, oceánské safari na plachetnici nebo sportovní muškaření.

Více z rubriky Ostrovy

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.