Sociální sítě
Nahoru

Objevte kouzlo italských vín ve stylu Apelace 21

V samém srdci Prahy se nachází restaurace Apelace 21, o níž jsme psali zde – nicméně, je známá svým unikátním přístupem k gastronomii a vínu. Tento měsíc se rozhodla rozšířit své horizonty a nabídnout hostům něco opravdu speciálního – den věnovaný odrůdě Nebbiolo, která je základem některých z nejprestižnějších italských vín. Celá pompézní degustace proběhne 22. května od 19:00.

Pro tuto příležitost byla pečlivě vybrána řada vín z portfolia VínoKINCL, která jsou reprezentativními představiteli tohoto ušlechtilého typu. Vína Nebbiolo jsou známá svou strukturovaností a hloubkou, což je dělá ideálními kandidáty pro spojení s exkluzivní kuchyní. Nebbiola, která si hosté budou moci vychutnat, zahrnují špičková barbaresca a barola, každé s vlastním jedinečným příběhem a charakterem.

K dokonalému gastronomickému zážitku přispěje i šéfkuchař Jiří Krulich, který pro tuto příležitost připravil sedmichodové degustační menu, které vyjde s vinným párováním na 3 590 Kč. Každý chod byl speciálně navržen tak, aby harmonicky doplňoval charakter a nuance vybraných vín. Od jemných předkrmů přes robustní hlavní chody až po sofistikované dezerty – každý krok večeře slibuje nezapomenutelný kulturní i chuťový zážitek.

Restaurace Apelace 21 tak otevírá dveře všem milovníkům vín a gurmánům, kteří chtějí prozkoumat komplexnost a krásu vín založených na odrůdě Nebbiolo. Tyto speciální dny jsou skvělou příležitostí jak pro nováčky ve světě vín, tak pro zkušené degustátory. Přijďte objevit, jak se může jednoduché hrozno proměnit ve vrcholnou gastronomickou poezii.

Více z rubriky Degustace

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.