Sociální sítě
Nahoru

Kolkovna Stodůlky aneb vynikající česká gastronomie už i na kraji Prahy

Na západě Prahy, u stanice metra Stodůlky, sídlí v administrativním centru City West nová Kolkovna Stodůlky. Svým zákazníkům slibuje skvělé pivo vyhlášené po celé Praze, vynikající jídlo a jedinečnou atmosféru. Opravdu nabízí vysoký standard služeb, na který jsme u Kolkoven zvyklí?

IMG_4929U konceptu Kolkovna Restaurants, které se nacházejí v Praze, Brně, Bratislavě, na Karlštejně a v největším kazašském městě Almaty, jsou lidé zvyklí na nádherný kontrast útulného interiéru z období první republiky ve spojení s prvky moderní evropské restaurace na úrovni.

Carpaccio ze svíčkové 80 g (tenké plátky hovězí svíčkové marinované v čerstvých bylinkách s mořskou solí podávané s kapary a parmezánem) 02Kolkovna Stodůlky má navíc jedno unikum – koncept otevřené kuchyně, díky kterému můžete pozorovat „kolkovňácké“ kuchaře přímo v akci.

Venkovní zahrádka jako oáza klidu

Při příchodu do Kolkovna Stodůlky vás ihned zaujme velká zahrádka s více jak 100 místy, poskytující klidné a relaxační posezení před restaurací. Vnitřek nabízí kromě klasického posezení i stoly na stylovém vyvýšeném pódiu a v horním patře. Celé restauraci hrdě vévodí dobový výčep s měděnou kopulí.

IMG_5027Kvalitně a čerstvě? Jak jinak…

Jídelní lístek nabízí tradiční českou kuchyni, avšak ve vlastním originálním pojetí, doplněnou o saláty, vybrané mezinárodní speciality a uzeniny vlastní výroby. Pokrmy mají výraznou chuť, porce jsou velké, maso šťavnaté.

Již od prvního sousta vámi projede jistojistý pocit, že pokrmy jsou připravovány z čerstvých a kvalitních surovin, díky čemuž Kolkovna nemá o neustále se vracející hosty nouzi.

Husí stehno a Pilsner Urquell 02 jpgNa své si přijdou i náročnější strávníci

Menu Kolkovna Stodůlky je pestré a vyrovnané, dá se říci, že žádný pokrm zde není navíc. Za zmínku stojí například vyhlášené pečené husí stehýnko, biftek na grilu s pepřovou omáčkou a kapkou koňaku, grilovaný losos s fenyklem, cherry rajčátky a balsamicovým demi glace, carpaccio ze svíčkové marinované v čerstvých bylinkách s mořskou solí či oblíbené čokoládovo-kávové brownies jako dezert.

Filátka ze pstruha 200 g (s pečeným bramborem a espumou z Parmigiano-Reggiano) 02Skutečně výsostnou gastronomickou delikatesou, která uspokojí i kriticky laděné chuťové pohárky náročného strávníka jsou filátka ze pstruha s pečeným bramborem a pěnou z Parmigiano-Reggiano.

IMG_5011Profesionálně čepovaná Plznička

Na čepu naleznete Pilsner Urquell, na kterém si Kolkovna zakládá stejně jako na mistrózních výčepních. O těch se traduje, že ještě jako jedni z mála umějí čepovat pivo s tak hustou krémovou pěnou, jako to uměli naši předci.

Faktem je, že plzeňské pivo z Kolkovny je skutečně vyhlášené po celé Praze. A nyní již i na Stodůlkách.

Biftek na grilu 200 g (steak z hovězí svíčkové s listovým špenátem celerovými šťouchačkami a pepřovou omáčkou s kapkou koňaku) 02

 

Více z rubriky Restaurace

 • U Prince sází na řemeslo a kvalitu

  Žádné průmyslové produkty, vše poctivé a domácí, řemeslně připravené. Taková je filozofie restaurace U Prince, která díky fantastické lokaci patří k...

  Jan Pešek26.8.2020
 • Burger s velkým severským B

  Teplice jsou čím dál více navštěvovanějším lázeňským městem severních Čech. Aspektů je několik. Zelenající se příroda, díky snížené těžbě, renovující se...

  Marek Zelený11.8.2020
 • Čaník bez čekání

  Snídani si nech pro sebe, oběd si rozděl se svým přítelem, večeři dej nepříteli. Kdo by to dělal? Každá část dne...

  Marek Zelený5.8.2020
 • Všeumělové na Pavláku

  Nota Bene na Pavláku není jen restaurací, ale místem, kde se lidé baví a vždy se dobře nají. Přirozenost a poctivost...

  Jan Pešek3.8.2020
 • Menu pro druhou polovinu léta v Buddha Bar Restaurant Praha

  Mezinárodní koncept restaurace Buddha Bar kombinuje vytříbený styl panasijského kulinářského umění, hudební zážitky s rezidentním life dj, perfektní servis a unikátní...

  Marek Zelený1.8.2020
 • Středomořská atmosféra v Hliněné Baště

  Jedna z nejpříjemnějších restaurací v okolí Prahy boduje hlavně v létě, kdy naplno vynikne její středomořská atmosféra. Prostorná terasa u rybníčku...

  Marek Zelený29.7.2020
 • Na Plovárně otevírá Molo, gastro a kulturní pop-up pod širým nebem

  V zahradách Občanské plovárny otevírá gastro a kulturní pop-up stan Molo. Bistro bar s mezinárodní kuchyní, která se bude pravidelně obměňovat...

  Jan Pešek16.6.2020
 • Staročeská Panna cotta září ve Zlaté hvězdě

  Unikátní dezert, který představuje most mezi starodávnou a moderní českou gastronomií. A který současně ukazuje, jak také může chutnat a vypadat...

  Jan Pešek3.6.2020
 • Ven z kuchyně

  S létem přichází novinka v teplickém J&J Lagartu. Hosté si již navykli na jedinečnou otevřenou kuchyni v interiéru restaurace, ale nyní...

  Marek Zelený18.5.2020
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.