Sociální sítě
Nahoru

Dvě jedinečné, speciální modelové varianty terénní ikony

Móda se mění, ale legendární třída G zůstává v podstatě stále stejná. Nezničitelný terénní vůz Mercedes-Benz je od roku 1979 neodmyslitelnou součástí produktové řady značky s hvězdou a po celém světě se těší velké oblibě fanoušků. Zákazníci, kteří chtějí dopřát svému vozu třídy G ještě více individuality, stylu a luxusní výbavy, naleznou dokonalou nabídku ve dvou nových speciálních modelových variantách designo manufaktur Edition a Exclusive Edition. Jejich prodej byl zahájen 2. května 2017, uvedení na trh bude následovat v září. Komfort ve vozech třídy G navíc zvyšují digitální služby Mercedes me connect.

G-Klasse, (W463), 2017; designo manufaktur Edition (L), Exclusive Edition (R)Od konce roku 2015 nabízený program „designo manufaktur“ se u zákazníků třídy G setkává s velkým zájmem. Program individualizace ztělesňuje na míru střižené prvky výbavy, tradiční řemeslné umění a nejvyšší kvalitu. Nový stupeň výbavy designo manufaktur Edition se dodává pro modely Mercedes-Benz G 350 d a G 500 (kombinovaná spotřeba paliva: 9,9-12,3 l/100 km; kombinované emise CO2: 261-289 g/km). Tyto verze třídy G jsou díky nevšední kompozici mimořádně kvalitních prvků výbavy skutečným potěšením pro oči. Se třemi nabízenými laky karoserie designo červená magma, designo bílá mystic bright a černá obsidián skvěle ladí množství nejrůznějších prvků vnější výbavy v černém odstínu, ať se jedná o kola AMG z lehké slitiny v designu s 5 paprsky, která jsou kombinována s pneumatikami rozměru 275/55 R 19, nebo o ozdobné prvky, integrované do boční ochranné lišty. Celkový design završují tři lamely masky chladiče, vnější zpětná zrcátka a kryt náhradního kola v odstínu černá Obsidian.

G-Klasse, (W463), 2017; designo Manufaktur EditionTřída G designo manufaktur Edition má v interiéru sportovní ozdobné prvky, obšité černou kůží designo Nappa s barevně sladěným červeným ozdobným prošíváním. Stejná barevná kombinace se opakuje také na volantu AMG Performance, jehož dvoubarevný věnec přitahuje pozornost kombinací odstínů červená classic/černá. Luxusním vrcholem jsou ozdobná obložení designo černý klavírní lak, s nimiž kontrastují červené bezpečnostní pásy designo. Zajímavou celkovou kompozici vhodně završují stropní madla, obšitá černou kůží, a exkluzivní plakety „designo manufaktur Edition“ na středové konzole. Ke standardní výbavě třídy G designo manufaktur Edition patří kromě toho následující prvky:

Paket Exklusiv (jeho součástí je paket pro komfort sezení, zahrnující přední sedadla s nastavitelnými bočními polštáři a funkcí klimatizace, kůží obšitá přístrojová deska, 4 osvětlené prahové lišty a černé čalounění stropu designo mikrovláknem DINAMICA)

Paket Sport včetně exteriérového paketu z ušlechtilé oceli (boční schůdky na pravé i levé straně, sportovní výfuková soustava (pro G 500) a černé podlahové rohože z veluru)

Paket Chrom (včetně chromovaných rámečků okolo ovládacích prvků pro nastavování polohy sedadel i kolem reproduktorů ve dveřích vpředu a prahová lišta v zavazadlovém prostoru s nápisem Mercedes-Benz).

G-Klasse, (W463), 2017; designo Manufaktur EditionG 63 AMG Exclusive Edition: velmi kvalitní a dynamický

Oba vrcholné modely Mercedes-AMG, G 63 a G 65 (kombinovaná spotřeba paliva: 13,8-17,0 l/100 km; kombinované emise CO2: 322-397 g/km), se nyní dodávají v mimořádně kvalitní verzi Exclusive Edition. Svou dynamiku dávají vizuálně najevo specifickým spodním ochranným panelem z ušlechtilé oceli, bočními postranními pruhy AMG, ozdobnými prvky na ochranných lištách se vzhledem tmavého hliníku a krytem náhradního kola, lakovaným v barvě karoserie. S tím ladí markantní kola AMG z lehké slitiny s pneumatikami rozměru 295/40 R 21. G 63 je vybaven koly z lehké slitiny v designu s 5 dvojitými paprsky. Jejich matně černý povrch je doplněn leštěnými paprsky. U modelu G 65 se jedná o leštěná kola z lehké slitiny s 5 dvojitými paprsky. Pro oba modely jsou na přání nabízena také černá 21“ kola z lehké slitiny v designu s 5 dvojitými paprsky a leštěným okrajem ráfku, jakož i vnější ochranná lišta s ozdobnými prvky se vzhledem uhlíkového kompozitu. Kromě všech barevných odstínů z palety laků je jako třešnička na dortu nabízen výhradně pro Exclusive Edition matný lak AMG šedá monza magno.

G-Klasse, (W463), 2017; designo Manufaktur EditionSpeciální edici charakterizuje velmi kvalitní design také v interiéru. Součástí standardní výbavy je paket designo Exklusiv s přístrojovou deskou, obšitou kůží v dvoubarevné kombinaci, a sportovními sedadly AMG s rovněž dvoubarevným koženým čalouněním. Na výběr je dvoubarevné čalounění kůží designo v šesti atraktivních barevných odstínech kůže Nappa nebo jako alternativa dvoubarevná sedadla čalouněná kůží designo Nappa ve třech barevných odstínech s bočními polštáři sedadel, čalouněnými černou kůží Carbon. U obou variant výbavy mají prostřední části sedacích ploch sedadel a výplní dveří kosočtvercové prošívání. Co se týče ozdobných prvků, mají zákazníci na výběr provedení AMG Carbon nebo černý klavírní lak designo. Verze Exclusive Edition disponuje navíc paketem pro komfort sezení včetně sedadel s nastavitelnými bočními polštáři a funkcí klimatizace pro řidiče a spolujezdce vpředu. Jako další prvky výbavy na přání z programu designo manufaktur jsou připraveny červené bezpečnostní pásy designo, kůží obšitá stropní madla a dvoubarevný volant AMG Performance, sladěný s barvou sedadel.

G-Klasse, (W463), 2017;  Exclusive EditionMercedes me connect nyní také pro třídu G

Pod označením Mercedes me connect nabízí Mercedes-Benz nyní i pro třídu G rozsáhlý soubor bezplatných základních služeb, mezi něž patří například Remote Online Services. Nabídka služeb je průběžně rozšiřována. Základem je komunikační modul, integrovaný do vozidla. Mezi bezplatné základní služby patří automatické nouzové volání (eCall), asistenční služby v případě nehody nebo poruchy a mimořádně komfortní zákaznické služby Mercedes me assist. Zákazníci si mohou na internetu vyhledat servisního partnera Mercedes-Benz. Mobilní služby a aplikace se například postarají o sjednání termínu servisní prohlídky. Mercedes me assist poskytuje kromě toho tipy ve formě videí, týkající se funkcí a ovládání vozidla, jakož i doporučení vhodných motorových olejů a pneumatik.

Služby Remote Online umožňují navázat spojení s vozidlem kdykoli a odkudkoli za účelem získání informací o vozidle nebo dálkové aktivace různých funkcí. Součástí nabídky je mimo jiné dálkové zamykání a odemykání dveří nebo naprogramování nezávislého topení. To funguje jak s aplikací Mercedes me App (k dispozici pro iOS a Android), tak i prostřednictvím portálu Mercedes me.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.