Sociální sítě
Nahoru

Louis XIII. představuje svou kampaň 100 Years také v Praze

Exkluzivní značka koňaku LOUIS XIII. oznámila v loňském roce spolupráci s Pharellem Williamsem v rámci kampaně 100 YEARS. Společným jmenovatelem spolupráce je zájem o životní prostředí a jeho ochranu. V jejím rámci byla představena píseň 100 Years – The Song We’ll Only Hear If We Care. Jedinečná hudební kompozice vytvořená Pharrellem Williamsem bude ovšem vydána až v roce 2117. Skladba je tvůrčím vyjádřením křehkého vztahu mezi přírodou, časem a dopadem lidského konání na okolí. Stejně jako se koňak LOUIS XIII. soustředí na budoucnost a předávání výjimečného zážitku, i my bychom měli usilovat o zachování toho nejlepšího, co naše planeta nabízí, pro příští generace.

Pharellova jedinečná píseň je nahrána na speciální desku vyrobenou z křídové půdy, která se nachází ve francouzském regionu Cognac. Nahrávka našla dočasný domov ve sklepích LOUISE XIII., kde ji chrání ultramoderní trezor navržený pro tento konkrétní účel společností Fichet-Bauche. Zničit jej může pouze voda. Pokud se hladina moří v důsledku klimatických změn bude i nadále zvyšovat dosavadním alarmujícím tempem, vědci předpokládají, že za 100 let by významná část světové pevniny, včetně regionu Cognac, mohla být pod vodou. Pharrellova originální skladba tedy zůstane zachována pro další generace jen tehdy, pokud se zaměříme na tragické důsledky globálního oteplování a budeme proti oteplování bojovat.

Jsem velice rád, že značka LOUIS XIII. myslí na budoucnost našich dětí a následujících generací,“ říká Pharrell Williams. „Nad tímto tématem by se měl zamyslet každý z nás. S koňakem LOUIS XIII. máme společný cíl. Chceme chránit přírodu a umožnit tak další generaci vidět planetu beze změny, stále stejně krásnou. Každá láhev koňaku LOUIS XIII. je životním odkazem generací mužů a žen. Vše, co se kolem nás děje, závisí na předávání dědictví, zkušeností a na zachování a udržení tradic.“ Pharrell Williams se již dlouhá léta intenzivně zabývá otázkami ochrany životního prostředí a snaží se veřejnost informovat o dopadu lidského chování na změny klimatu.

Premiéra písně 100 Years se uskutečnila během soukromého představení v Šanghaji. Premiéry se zúčastnilo sto hostů, kteří nesměli pořizovat jakékoli záznamy, aby píseň slyšeli opravdu jen jedinkrát v životěa nemohli ji sdílet. 100 Years tedy zůstává tajemstvím až do příštího století. Jedním z cílů LOUIS XIII. a Pharrella Williamse bylo inspirovat vybrané hosty, aby se sami zapojili do mezinárodního boje proti globálnímu oteplování a působili tímto směrem i na své okolí.

Na tento inovativní projekt jsme neuvěřitelně hrdí,“ vysvětluje Ludovic du Plessis, globální výkonný ředitel LOUIS XIII. „Příroda a čas představují duši všeho, co děláme. Pokud bude prostředí nestabilní, ani nejlepší sklepmistr nedokáže sestavit výjimečnou směs, jež je ukryta v koňaku LOUIS XIII. Globální oteplování patří k nejdůležitějším tématům 21. století. Prostřednictvím písně „100 Years“ – The Song We’ll Only Hear If We Care chceme inspirovat lidi po celém světě, aby toto téma pochopili a začali vnímat jako problém, který musíme co nejrychleji řešit.

Nejedná se o první projekt LOUIS XIII. v tomto směru. Již roku 2015 značka spolupracovala s renomovaným hercem a tvůrčím vizionářem Johnem Malkovichem na filmu 100 Years: The Movie You Will Never See, myšlenkově provokujícím uměleckém díle zkoumajícím vztah minulosti, současnosti a budoucnosti.

Loňskou premiérou v Šanghaji začal koňak LOUIS XIII. své mezinárodní turné po velkých městech celého světa s cílem zvýšit povědomí o dané problematice a prostřednictvím charitativních večeří získat finanční prostředky pro organizace zabývající se životním prostředím a klimatickými změnami. V rámci tohoto turné se letos v září koná i menší série prezentací koňaku LOUIS XIII. v Praze, Brně a Bratislavě, kde je kampaň 100 Years #IfWeCare detailněji představena.

U této příležitosti LOUIS XIII. věnoval pozvánku na světové představení písně v roce 2117 vybraným českým úspěšným a veřejně známým osobnostem, které tak pomohou předat odkaz projektu 100 Years a snahu koňaku LOUIS XIII dalším generacím. Mezi osobnosti, kteří tuto jedinečnou pozvánku LOUIS XIII. v podobě zarámované zlaté gramofonové desky pro své potomky a další generace přijali, patří proslulý kardiochirurg profesor Jan Pirk, uznávaný herec Jiří Bartoška, legendární desetibojař a olympijský vítěz Roman Šebrle, talentovaný tanečník a choreograf Yemi A.D., respektovaný politolog profesor Bořivoj Hnízdo a úspěšný podnikatel Roman Petr spoluzakladatel a generální ředitel mezinárodně působící společnosti Copy General.

Více z rubriky Domácí bar

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.