Sociální sítě
Nahoru

S Danielem Tannerem nejenom o kryptoměnách…

Hlavním důvodem, proč investovat do kryptoměn, je jejich nezávislost a možnost je používat všude na světě – respektive v místech, kde je internetové připojení. Nejen o kryptoměnách, ale i o životní cestě za úspěchem, jsme si popovídali s Danielem Tannerem, zakladatelem společnosti Platon Finance.

Proč si myslíte, že by měli lidé v dnešní době investovat do kryptoměn?

Dochází k transformaci/digitalizaci majetku a peněz. A v posledních měsících se ukazuje, že kryptoměny splňují všechny důležité aspekty pro úspěšnou realizaci této technicko-finanční evoluce. Hlavním důvodem, proč investovat do kryptoměn, je jejich nezávislost a možnost je používat všude na světě, samozřejmě v místech, kde je internetové připojení. Dalším lákadlem pak je šance na vysoké zhodnocení.

Vaše společnost Platon Finance jako jediná v ČR nabízí pojištění kryptoměn. Jak vznikla tato myšlenka a jak to vůbec funguje?

Formu pojištění, kterou budeme nabízet ve spolupráci se společnostmi Symantec a Anderson, je jedinečná pro celý svět. Snažíme se toto riziko maximálně eliminovat, proto jako první na světě nabízíme pojištění digitální peněženky až do výše 500 000 eur. Peněženka akceptuje TOP 4 silné kryptoměny včetně Bitcoinu. Stali jsme se prozatím jediným projektem s pojistkou proti digitálním krádežím kryptoměn.

Nedávno jste získali hned několik světových cen. O jaká ocenění se přesně jednalo?

Platon Finance získala letos v březnu ve Švýcarsku na konferenci Finance World Expo ocenění Best Fintech product 2019. Je také držitelem ocenění amerického magazínu CIO Application Europe, a to v kategorii Company of the year 2019.

Jak jste se dostal k byznysu s kryptoměnami?

Měl jsem zkušenosti s IT, řízením firem a obchodem, a tyto všechny znalosti jsem mohl skvěle využít pro tvorbu unikátního řešení, které bude používat celý svět.

Netajíte se tím, že jste měl v dětství problémy ve škole a se psaním. Dnes jste velice úspěšný ve svém oboru. Co vám v tom nejvíce pomohlo?

Ve všem mi nejvíce pomohla moje žena a její podpora v osobním i pracovním životě. Především je to celé o tom se nikdy nevzdávat a jít si za svými sny, i když se zdají být nereálné a vyskytují se na této cestě velké překážky.

Údajně jste s „podnikáním“ začal už v pouhých šesti letech. Co jste v tu dobu dělal a jaká byla vaše motivace?

Bavilo mě být v kontaktu s lidmi. Největší radost jsem měl, když jsem přišel na něco, co si ode mě druhý člověk může koupit a raduje se z toho. Takto začala moje láska k obchodu a ke komunikaci s lidmi. V šesti letech jsem mimo sbíral slitky skla po zkrachovalé sklárně, které jsem prodával před cukrárnou.

Co považujete za svůj největší životní úspěch?

Překonání strachu a stigmatizace, že jsme z malé země a je nepravděpodobné něčeho dosáhnout v zahraničí. Vybudování šťastné a úspěšně firmy se skvělým a jednotným týmem. Neustále překračuji bariéry a snažím se překonávat sám sebe.

Zažil jste někdy nějakou životní prohru?

Zažil jsem jich několik a to v osobním i pracovním životě. Ve výsledku jsem přišel na to, že bojuji sám se sebou, proto jsem změnil své osobní nastavení, abych se lépe vyrovnával s nepřízní osudu a ideálně nenarazil na žádnou další prohru.

Jak nejraději trávíte volný čas? Máte nějaké zájmy?

Momentálně je to 100% koncentrace na práci, kterou považuji za své poslání a zároveň i koníček. Miluji snowboard, na kterém jsem se naučil nedávno jezdit, cestovaní a poznávání nových míst, kultur a kulinářských dovedností v různých krajinách.

Díky své práci hodně cestujete. Jaké místo je pro vás srdcovou záležitostí?

Myslím si, že každá krajina je něčím specifická. Pokud se dobře a pozorně díváte, tak si všude najdete něco pozitivního a pěkného. Spíše bych řekl, že si dovedu představit být někde déle času a to v destinacích jako jsou Rakouské nebo Švýcarské Alpy, Bahamy, Miami, New York nebo Maledivy. Záleží, co zrovna si přejete dělat a jak jste nalazení.

Dopřáváte si něco výjimečného, za co nelitujete utratit vydělané peníze?

Pro mě má největší hodnotu svoboda v rozhodování a možnost neomezování se, když se vám něco líbí nebo se chcete podívat na nějaké místo, kde jste ještě nebyli. S tímto mám spojené výdaje na cestování, kvalitní oblékání a technologie. To bych si dovolil tvrdit, že hned po reinvesticich do společnosti je hned na druhém místě v mých nákladových položkách.

Více z rubriky Investice

 • Jedinečná sbírka šperků Tiffany & Co. dorazila do Prahy

  Pražský butik Tiffany & Co. navštívila tzv. travelling collection – kolekce unikátních šperků s nádhernými barevnými drahokamy a vzácnými diamanty. Zákazníci si mohou tyto skvosty...

  Lucie Rohlíková5.5.2017
 • UNIKÁTNÍ TRAVELING COLLECTION OD TIFFANY & CO.

  Jste milovníky blýskavého jiskření exkluzivních šperků s drahými kameny? Pak právě pro vás je určena jedinečná exhibice klenotů z dílny Tiffany...

  Lucie Rohlíková8.9.2015
 • Exkluzivní zlatá mince v hodnotě vyšší než 4 miliony korun

  Unikátní zlatá mince Thomas W. Lawson byla vydaná ministerstvem financí Cookových ostrovů a je ražena v 24 karátové ryzosti (.999) zlata...

  Marek Zelený26.2.2015
 • Tváří Gemfields se stala svůdná Mila Kunis

  Největší producent dnes znovu populárních barevných drahokamů, společnost Gemfields, se nesnaží dodržovat pouze ty nejvyšší etické standardy, ale myslí také na...

  Marek Zelený27.3.2013
 • Tradiční dárek k Valentýnu – luxusní šperk od Davida Kučery

  O tom, že ženy šperky milují, není pochyb. O tom, že zbožňují drahé kameny, už vůbec ne. Je tedy přirozené, že...

  Hana Zejdová12.2.2013
 • Nová prodejna investičního zlata v Praze

  Společnost AuPortal, přední prodejce investičních kovů, rozšířila svou působnost v České republice a v rámci konceptu premium market otevřela novou prodejnu v...

  Hana Zejdová20.12.2012
 • Zářivý důkaz lásky od Roberta Coina

  Světoznámý klenotník Roberto Coin představil další unikát ze své dílny. Tentokrát vytvořil kolekci šperků k svátku sv. Valentýna, jimž samozřejmě vévodí...

  Karel Černý24.1.2012
 • Hold princezně Grace

  Nejnovější kolekce značky Montblanc byla inspirována ženou, jejíž krása a půvab z ní vytvořily stylovou ikonu napříč mnoha generacemi. Grace Kelly, Její...

  Hana Zejdová12.12.2011
 • Nejluxusnější koktejly od Piaget

  Značka Piaget přichází s novou kolekcí ultra luxusních prstenů Limelight Cocktail, která vtipně a originálně transformuje nejznámější koktejly do podoby šperků. Nejnovější...

  Hana Zejdová12.9.2011
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.