Sociální sítě
Nahoru

Český pilot ve Formuli 3 po více než deseti letech

Úspěchem českého motorsportu je Vladimír Netušil. Letošní sezonu usedá za volant Formule 3, závodního stroje, ze kterého například Max Verstappen přesedl před čtyřmi lety přímo do Formule 1. Mezi další šampiony Formule 3 patří Lewis Hamilton či v loňském roce Mick Schumacher. Dosažení stejných výsledků budeme přát i Vladimíru Netušilovi. Nebude to však jednoduché. Na názor jsme se zeptali Vladimírova kouče Josefa Krále: ,,Vladimírův talent je nesporný. Když jsme se poprvé potkali, bylo jasné, že věk pro kariéru závodníka má trochu za sebou, ale viděl jsem ho jet a nemohl uvěřit vlastním očím. To co jiným trvá mnoho let, nebo i celou kariéru, zvládl během dvou sezón. Data z jízd ve formuli mluví jasně„.

Vladimír Netušil se s Formulí 3 bude v letošním roce účastnit FIA Central Europe Zone, tedy šampionátu střední Evropy, která zavítá na několik okruhů seriálu Formule 1, jako jsou Hungaroring a RedBull Ring. ,,Od počátku chceme s týmem Effective Racing jezdit na pódiových umístěních a celou sezónu při premiéře ve Formuli 3 rovnou vyhrát. Jsem si vědom, že je to velmi ambiciozní cíl, avšak takové cíle si dávám každý rok a zatím jsem jich vždy dosáhl. Zároveň budeme v průběhu roku dělat vše pro to, abychom se mohli zúčastnit závodu v Macau.“ řekl Vladimír při představení Formule 3.

Dostat se na závod v Macau je nesmírně obtížné. Je to závod v ulicích města, takové Monako pro Formuli 3 a v historii zde vyhráli nejúspěšnější piloti Formule 1, Ayrton Senna, Lewis Hamilton či Sebastian Vettel. Technikou týmu Effective Racing, za který i v letošní sezóně Vladimír Netušil bude startovat, je poslední model F3, Dallara F318 s motorem Mercedes.

K vytyčeným cílům pomůžou i odborné zkušenosti týmu v čele s hlavním inženýrem, Jaroslavem Kosteleckým, který dříve sám závodil a měl tým v německé Formuli 3. Formule 3 s motorem Mercedes týmu Effective Racing bude k vidění i při některých společenských příležitostech mimo závodní okruh, v showroomech Mercedes, při prezentaci módních butiků, šperků a hodinek.

Více z rubriky Speciály

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.