Sociální sítě
Nahoru

Zlatá horečka se vrací v podobě zlatých mincí

Každý člověk má potřebu zajistit se do budoucna. Finanční obnos vhodný k investici je však u každého odlišný. Investovat se dá různě, do nemovitostí, umění, akcií. Co takhle odložit část svých peněz „na horší časy“ do komodity, která si svou hodnotu udržuje po tisíciletí?

V dnešní drahé době má člověk jen omezené možnosti k investování. Pokud nejste takzvaně za vodou a nemůžete si dovolit vkládat peníze do nemovitostí, drahých šperků či obrazů od světoznámých malířů, tak jsou pro vás investiční mince tou správnou volbou. Stačí si odkrojit z rodinného rozpočtu pár stokorun a uložit je do zlata, a to doslova. Právě tento kov stoupl na ceně od roku 1933 více než 50x bez ohledu na války, krize či změny vlád. Investoři a sběratelé, kteří v minulých letech nakoupili zlaté nebo stříbrné mince, si nyní mnou ruce. Některé série se zhodnotily za poslední desetiletí až trojnásobně.

Nemusíte být jen pasivní sběratelé. Ano, máte možnost vybírat již z vyražených mincí, ale pokud chcete obohatit český sběratelský trh o vaši vlastní originální ražbu, nic není problém. Můžete darovat zlatou minci k promoci, k významnému jubileu nebo jako svatební dar, možnostem se meze nekladou. Nejenže budete originální, ale darujete opravdovou hodnotu, která časem poroste.

Češi vidí v mincích především vhodný dárek pro všechny generace. Stále více si ale uvědomují, že jde o zajímavou investiční příležitost. Například cena mincí z poslední lunární série se pohybuje blízko cen investičních slitků. Díky vysoké poptávce a omezenému počtu vyražených kusů jejich cena však v čase rychle roste a brzy výrazně převýší cenu kovu. Například půluncová stříbrná Rok Krysy z Lunární Série II., před 10 lety stála přibližně 400 korun, dnes se její prodejní cena vyšplhala na částku 6000 Kč,“ říká Libor Brůna z Golden Gate CZ.

Zlatá mince je jistota. Trvalá hodnota mince chrání investici před inflací. Další nespornou výhodou je, že se dají prodat kdykoliv a kdekoliv. Navíc jsou zlaté mince prakticky nezničitelné. Nerezaví, nerozkládají se, zkrátka drží svůj tvar i funkčnost prakticky pořád. Investiční zlato představuje jistotu, nezávislost, rezervu a stabilitu. Důležitou informací navíc je, že investiční zlato je v Evropské unii osvobozeno od DPH.

Více z rubriky Investice

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.