Sociální sítě
Nahoru

To nejlepší z Citroënu pro duševní pohodu

C5 X je důstojným nástupcem velkých silničních vozů Citroën a koncentruje v sobě veškeré zkušenosti značky, aby řidičům a cestujícím nabídl zcela pohodovou jízdu.

Velmi příjemné odpružení a pohodlná sedadla poskytují potěšení z lehké a pružné jízdy, která je pro Citroën tak důležitá, a zároveň zaručují dobrou oporu. Útulná, elegantní, prostorná a komfortní atmosféra v kabině okamžitě navozuje pocit pohody a vybízí k cestování.

U Citroënu je pohoda především synonymem plynulé a hladké jízdy. To se projevuje i v tvarech, objemech, barvách a materiálech použitých v kabině, které navozují dojem, že cestujete jako v bavlnce,“ prozradil Jean-Arthur Madelaine, Citroën Interior Style Manager.

Designéři vozu C5 X se zaměřili především na prostornost. Vpředu vytváří elegantní, horizontální palubní deska velký a ničím nerušený životní prostor. Velkorysý a příjemný prostor vzadu vybízí k odpočinku a relaxaci.

Díky prostoru pro kolena XXL, širokému rozvoru a výjimečnému prostoru pro hlavu se cestující na zadních sedadlech pohodlně usadí a mohou si užívat cestu. Zvláštní pozornost byla věnována pohodlí cestujícího na zadním sedadle vpravo, který má na boku opěradla předního sedadla snadno dostupné ovladače pro podélné nastavení a sklápění sedadla spolujezdce.

C5 X je součástí programu Citroën Advanced Comfort a nabízí vpředu i vzadu sedadla Advanced Comfort. Ty tvoří tkanina s vysokou hustotou a 15 mm silná vrchní pěna. Sedadla Citroën Advanced Comfort nabízejí jedinečný vizuální komfort díky specifickému čalounění, komfort při dosednutí díky příjemné pěně, která okamžitě po usednutí nabízí oporu podobnou jako matrace, dynamický komfort díky kombinaci strukturované pěny na povrchu a elastické látky a konečně komfort z hlediska držení těla díky řadě možností elektrického nastavení sedadel řidiče i spolujezdce (podélné, výškové, bederní, sklon sedáku a opěradla).

Sedadlo řidiče se při nastupování do vozu automaticky posune dozadu, aby se usnadnilo nastupování, a poté se vrátí do polohy uložené v paměti. Přední sedadla jsou pro větší pohodlí vybavena výškově a hloubkově nastavitelnými opěrkami hlavy. Sedadla jsou rovněž vyhřívaná, větraná a vybavená masážní funkcí. Sedadla Advanced Comfort tak poskytují pocit pohody cestujícím, ať už sedí ve voze kdekoliv.

Vnitřní prostor nabízí také velké množství pečlivě navržených odkládacích přihrádek na všechny drobné předměty každodenní potřeby. Patří k nim velká hluboká schránka před sedadlem spolujezdce, odkládací schránka pod přední středovou loketní opěrkou s křídlovým otevíráním, odkládací schránka pod středovou konzolou krytá posuvnou roletkou, ve které je především umístěn systém bezdrátového nabíjení telefonů, otevřená odkládací schránka před středovou loketní opěrkou, držáky nápojů zabudované do středové konzoly a do loketní opěrky zadních sedadel, rozměrné kapsy ve dveřích s protiskluzovými povrchem nebo kapsy na zadní straně předních sedadel. Celkem jde o 13 praktických a důmyslných úložných přihrádek o celkovém objemu 29 litrů, které usnadňují cestujícím život na palubě.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.