Sociální sítě
Nahoru

Exkluzivní speciální model na oslavu jubilea „55 let AMG“

AMG – tato tři písmena jsou již 55 let na celém světě symbolem nejvyšších automobilových výkonů, exkluzivity a špičkové jízdní dynamiky. Více než dvě desetiletí má výjimečné postavení v portfoliu AMG také Třída G, která je s označením AMG králem sportovních výkonů mezi terénními automobily.

Díky opravdu kultovnímu postavení Třídy G je speciální model Mercedes AMG G 63 „Edition 55“ ideálním ambasadorem pro zahájení oslav 55. výročí značky sportovních a vysokovýkonných automobilů. Ambice značky Mercedes-AMG nabízet zákazníkům nejvyšší možnou individualitu a exkluzivitu umocňují mimořádně vytříbené detaily výbavy. Zákazníci mohou jubilejní model objednávat až do října 2022. Další narozeninová překvapení budou následovat v nadcházejících měsících.

Úspěšná historie značky Mercedes-AMG je prostě pozoruhodná. V uplynulých 55 letech se totiž vyvinula ze ‚start-upu‘ založeného v roce 1967 ve velmi moderní vývojové centrum, které vyrábí motory pro vysokovýkonné vozy ve vlastní manufaktuře a v roce 2022 zaměstnává více než 2000 excelentně kvalifikovaných specialistů. To samé platí i pro Třídu G, která po celou svou jedinečnou kariéru, trvající již více než čtyři desetiletí, zůstává věrná sama sobě. Díky své dlouhé historii a i nadále nefalšovanému charakteru je pro mě právě Třída G perfektním prvním gratulantem k našim 55. narozeninám. A stejně jako Třída G neztratí nic ze svého původního charakteru ani ve své budoucí zcela elektrické variantě, zaručí i Mercedes AMG ve své elektrifikované budoucnosti typické zážitky ze sportovní jízdy podle motta ‚Driving Performance made in Affalterbach‘. Vstup do dalších 55 let firemní historie bude bezesporu podobně napínavý a náročný jako úkol, jehož se kdysi chopili zakladatelé naší firmy Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher,“ říká Philipp Schiemer, předseda představenstva společnosti Mercedes AMG GmbH.

Mercedes AMG G 63 „Edition 55“ se dodává s obsidiánově černým metalickým lakem nebo s lakem G manufaktur v odstínu bílá opalith bright. S lakem karoserie barevně ladí fólie s logem AMG včetně sešikmených prvků na obou stranách vozu.

Spolu se sadami AMG Night a AMG Night II vytvářejí napínavé kontrasty 22“ kovaná kola AMG v matně šedém odstínu tantal s rozdvojenými paprsky a leštěnými okraji ráfků. O velké pozornosti věnované detailům svědčí také stříbřitě chromované víko palivové nádrže s nápisem AMG.

Interiéru vládne kontrast mezi černou a červenou barvou. Řidiče vítají prahové lišty z ušlechtilé oceli s červeně osvětleným nápisem AMG. S tím ladí také červené kontrastní prošívání a červeně vytkaný nápis „Edition 55“ na černých podlahových rohožích AMG z velmi kvalitního veluru. Také volant AMG Performance obšitý mikrovláknem DINAMICA připomíná plaketami „AMG“ a „55“ ve své dolní části významné jubileum a ze speciálního modelu vytváří exkluzivní sběratelský kousek. Sedadla AMG se specifickým designem jsou čalouněna dvoubarevnou kůží Nappa v odstínech červená classic/černá. Exkluzivní atmosféru interiéru završují ozdobné prvky AMG z matného uhlíkového kompozitu.

Součástí standardní výbavy je také na míru střižená ochranná plachta AMG na vůz zaparkovaný v garáži. Prodyšná vnější vrstva z pevné tkaniny z umělých vláken a antistatická vnitřní vrstva z flanelu chrání vozidlo před prachem a poškrábáním.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.