Sociální sítě
Nahoru

Adidas vytvořil vůz Lexus RX podle filmu Black Panther: Wakanda nechť žije

Stylová zevnitř i zvenčí je nová podoba SUV Lexus RX, kterou vytvořil adidas a rozšířil tak svoji kolekci inspirovanou filmovou novinkou Black Panther: Wakanda nechť žije. Vozy Lexus totiž ve snímku hrají zásadní roli.

Lexus odhalil specifické provedení svého nového modelu RX 500h F Sport Performance, inspirované filmovým snímkem Black Panther: Wakanda nechť žije od Marvel Studios. Jedinečné provedení velkého luxusního SUV vzniklo ve spolupráci severoamerického návrhářského centra Calty značky Lexus, společnosti adidas, studentů instituce adidas S.E.E.D. a specialisty na 3D tisk Carbon.

Projekt kráčí v duchu „Co kdyby“ studia Marvel a oslavuje nedávno uvedenou kolekci Wakanda nechť žije značky adidas prostřednictvím návrhů Black Panther uvedených do automobilového světa. Špičkové sportovní oblečení adidas, vznikající pro nejlepší sportovce světa, zhmotňuje otázku „Co kdyby… měla Wakanda svůj národní sportovní tým?“.

Karoserii RX zdobí kompletní polep vycházející z konkrétní identity, kterou značka adidas vytvořila pro fiktivní africký národ. Jedním z prvků je tradiční kmenový vzor v charakteristickém nachovém tónu Wakandanu, používaném napříč celou kolekcí sportovního oblečení. Kapota je vykládána rastrem ve tvaru diamantu, který je inspirovaný kouzelným náhrdelníkem s drápy na krku Black Panthera. K označení F Sport a Lexus se používají znaky z abecedy Wakandanu včetně slova „Vibe-Branium“, které je součástí jedinečného názvu tohoto modelu: Lexus RX 500h Vibe-Branium AWD Direct4.

„Nové RX 500h je součástí našeho stále širšího portfolia vozů Lexus Electrified, které přináší vylepšené pokrokové technologie pro ještě vyšší požitek za volantem. Jízdní schopnosti RX rozhodně mají sportovní náboj, a proto do týmu ‚Wakanda nechť žije‘ dokonale zapadá,“ říká Michael Moore, generální ředitel společnosti Lexus International.

Studenti instituce adidas S.E.E.D. (School for Experiential Education in Design) dostali za úkol vytvořit novou koncepci interiéru vozu a inspirovat se nejnovějším pokračováním známého filmového snímku. Kreativní tvorbou je provedlo severoamerické návrhářské centrum Calty Design Research značky Lexus, které připravilo workshopy o zásadách designu Lexus, kreativních postupech, barvách, materiálech a síle spolupráce.

„Klíčovým aspektem našeho studijního plánu je vytváření produktů ‚z otevřených zdrojů‘, kdy spolupracujeme s odborníky napříč odvětvími s cílem vychovávat a společně s našimi návrháři S.E.E.D. vytvářet jedinečné produkty. Partnerská spolupráce zahrnující Lexus, Marvel, Carbon, Calty a Annex při návrhu vozu RX 500h Vibe-Branium Direct4 byla tudíž pro naše studenty velmi formativní zkušeností. Finální dílo je krásnou ukázkou toho, kam může vést, když efektivně uplatníme kolektivního ducha napříč disciplínami,“ vysvětluje Cheresse Thornhill-Goldson, ředitelka Design Education & Growth | S.E.E.D., adidas.

Výsledkem je futuristicky zaměřený design, využívající textury a materiály včetně zlatého kmenového vzoru Wakandan od adidasu na čalounění sedadel, ve výplních dveří a nachových součástech volantu. Na dveřních prazích se objevuje nápis F Sport v abecedě Wakandanu ( ), volant také zkrášluje výšivka Wakanda nechť žije.

Na klíčových kontaktních plochách, například na úchopu volantu nebo hlavových opěrkách vpředu i vzadu, se objevuje paměťová pěna firmy Carbon, vytvořená technologií 3D tisku a používaná v mezipodešvi sportovní obuvi adidas 4D-FWD. Na hlavových opěrkách předních sedadel najdeme logo Lexus, zatímco zadní opěrky zkrášluje ikonické logo adidas. Specifický interiér Wakandan dotvářejí laserem opracované dřevěné povrchy kolem řadicí páky společně se zlatými akcenty.

„Značky Lexus, adidas a Black Panther zdánlivě reprezentují naprosto odlišné světy, ale jejich spojovací linkou je úsilí a přední postavení ve vyprávění jedinečných příběhů a poskytování pokrokových technologií,“ popisuje Alex Shen, hlavní návrhář Calty Design Research.

Společnost Carbon, která je partnerem značky adidas od roku 2017, přinesla revoluční změnu do světa sportovní obuvi pomocí technologické platformy výroby mezipodešví adidas 4D. Technologii Carbon DLS™ (Digital Light Synthesis™) přinesli specialisté 3D tisku, kteří spojením inovací a trvalé udržitelnosti ve spolupráci se značkou adidas vytvořili portfolio sportovní obuvi s velmi výjimečnými vlastnostmi. Otisk firmy Carbon ve světě stříbrného plátna se odráží i v kostýmech, animatronice a jiných mimozemských prostředích, což z ní činí dokonalého partnera k naplňování vize studentů S.E.E.D.

Více z rubriky Auta

Objevte naše časopisy
  • Topclass
    Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
  • Rezidence
    Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.