Sociální sítě
Nahoru

Česká kosmetika

Abecední přehled značek

Přehledná databáze české kosmetiky slouží spotřebitelům, novinářům a samotným výrobcům k okamžité orientaci na rychle se rozvíjejícím trhu.
Zařazeny jsou pouze ty značky, které správcům databáze předložily posudek o bezpečnosti produktu vydaný Státním zdravotním stavem nebo v České republice akreditovanou laboratoří. Databáze je pravidelně aktualizována a poskytnuté informace jsou vždy relevantní.
 • Almara Soap
  Pražská značka ručně vyráběných mýdel a kosmetiky je na trhu od roku 2014. Veganský a přísně zero waste přístup. Expanze na Slovensko, do Německa, Itálie a Finska. Výroba mýdel rozdělena na přírodní, fancy a sezonní kolekci. Koupelnové doplňky v malých sériích.
  almarasoap.cz
 • Aromedica
  Značka se na tuzemském trhu etablovala před více než dvaceti lety. Produkci člení na přírodní lékárnu, kosmetiku a doplňky stravy. Mezi využívané suroviny patří byliny, mikronizované řasy, houby, sůl z Mrtvého moře, pivní kvasinky, vzácné kovy a další. Prodej v některých lékárnách a kamenných obchodech.
  aromedica.cz
 • Botanicus
  Jedna z největších a nejznámějších značek vznikla roku 1992. Nabízí přírodní, většinou ručně vyráběnou bio kosmetiku, svíčky a džemy. Uzavřený cyklus pěstitel – výrobce – prodejce. Rostlinné suroviny pocházejí ze zahrad Botanicus proslulých svou krásou.
  botanicus.cz
 • Caltha
  Přírodní péče ze srdce Moravy, velký výběr ručně vyráběné kosmetiky. Ingredience získávány v ČR, Velké Británii a Francii. Prodej ve specializovaných kamenných obchodech. Zákaznické reference o zmírnění atopického ekzému a lupénky.
  caltha.cz
 • Capri
  Firma založená roku 1995 vyrábí čtyři značky přírodní kosmetiky s kozím mlékem: La Chèvre, Le Chaton, Profimen a Capramedic, přičemž první dvě dostaly celou řadu ocenění. Přípravky jemného složení jsou vhodné pro citlivou pleť a také pro alergiky, psoriatiky a atopiky.
  kosmetikacapri.cz
 • Delibutus
  Manufaktura vznikla v roce 2011 v Ústí nad Labem. Kromě kosmetiky z konopí, matcha tea a bambuckého másla vyrábí též potraviny a kosmetické přípravky pro zvířata. Prodává ve specializovaných kamenných obchodech v ČR i na Slovensku.
  delibutus.cz
 • Ego Harmony
  Malá rodinná značka vyrábí pečující kosmetiku od roku 2020. U každé položky v e-shopu certifikát o bezpečnosti produktu. Dominantními surovinami jsou arganový a opunciový olej. Výroba v profesionálních laboratořích.
  egoharmony.cz
 • Mybee
  Značka uvedena na trh v květnu 2020. Majitelka je včelařka, včelí produkty jsou vedle rostlin a kozího mléka hlavní surovinou ručně vyráběné kosmetiky. Těhotenské oleje, produkty pro novorozence, deodoranty apod. jsou bez obsahu ropných derivátů, parabenů a silikonů.
  my-bee.cz
 • Mýdlárna Rubens
  Rodinná značka se sídlem v Českém Švýcarsku je na trhu od roku 2003. Nabízí ručně vyráběná bylinná mýdla, tuhé šampony, masti apod., byliny pocházejí od lokálních pěstitelů. Vlastní výrobnu, dílnu pro návštěvníky a obchod. Export do Německa. Ocenění: Živnostník roku 2019 Ústeckého kraje.
  mydlarnarubens.cz
 • Mýdlárna Š.IVA
  Na trhu od roku 2012. Ruční výroba mýdel a přírodní kosmetiky, vše bez chemických konzervantů, saponátů, potravinářských barviv, přidaných umělých vůní a pigmentů. Prodej ve vybraných kamenných obchodech v ČR a na Slovensku.
  mydlarnasiva.cz
 • Naturinka
  Značka založena v roce 2013. Ruční výroba mýdel a krémů pro celou rodinu z přírodních surovin dostupných na českém trhu, bez syntetických konzervantů. Prodej ve specializovaných kamenných obchodech.
  naturinka.cz
 • Onest
  Značka je na trhu od roku 2016. Celý výrobní proces probíhá v ČR, kosmetika je vhodná I pro vegany. Naprostá profesionalita začíná už logem, pokračuje prezentací značky na webu a končí samotným produktem, jeho zpracováním a balením.
  onest.cz
 • Saloos
  Nejdéle působící česká firma vyrábí biokosmetiku od roku 1993. Jako první v České republice získala nejvyšší certifikaci CPK BIO. Suroviny prvotřídní kvality pocházejí z ekologického zemědělství nebo ze sběru ve volné přírodě. Velký výběr produktů.
  saloos.cz
 • Semante by Naturalis
  Naturalis je rodinný obchod se superpotravinami. V roce 2019 obohatil nabídku o vlastní přírodní bio kosmetiku. Produkty v kovových znovupoužitelných dózách prodávají vybrané e-shopy a obchody, např. síť lékáren Dr. Max.
  superpotraviny-naturalis.cz
 • Zelená země
  Rodinná značka působí na trhu osm let. Jako jedna z prvních přišla s konopným e-shopem a nabídkou CBD olejů. Kosmetika nemá psychoaktivní účinky a všechny produkty podléhají mezinárodní certifikaci CPNP. Pro prvotní zákazníky mají na webu poradnu.
  zelenazeme.cz
Objevte naše časopisy
 • Topclass
  Snový magazín ze světa vybraného luxusu pro všechny, kteří si umějí užívat života ve stylu Dolce Vita a milují krásné věci.
 • Rezidence
  Nejprestižnější český titul o bydlení s více než 10letou existencí na českém trhu. Uvádí trendy a produkty na poli bydlení až po jedinečné počiny designérů a architektů.
 • Villa Journal
  Villa journal je jediný časopis zaměřený na rezidenční bydlení a orientuje se na špičkové realizace, moderní architekturu a nadstandardní služby z této oblasti.